TOPlist

Konkurence pro Twitter? Meta chystá Instagram zaměřený na text

aplikace twitter na telefonu položeném na krabici
  • Aplikace s kódovým označením Barcelona silně připomíná Twitter
  • Limit pro příspěvky má být omezen na 500 znaků, povoleny budou i odkazy, fotky a videa

Sociální síť Twitter se od převzetí Elonem Muskem potýká s největší krizí ve své historii. Miliardář totiž neváhal využít své pravomoci jakožto neomezeného majitele a svými mnohdy ukvapenými rozhodnutími stál platformu nejen její pověst, ale také peníze řady investorů a v neposlední řadě také plejády uživatelů. Ačkoli se zdá, že Musk konečně přenechá exekutivu někomu jinému, konkurence se stále slabé chvilky Twitteru pokusí využít.

Alespoň to se dá vyčíst z tweetu Lii Haberman, která zveřejnila marketingové detaily o chystané alternativě k Twitteru od společnosti Meta. Ta by měla fungovat v rámci Instagramu, nicméně chystaná aplikace se nápadně podobá právě síti s modrým ptáčkem ve znaku, přičemž popis fungování se přímému srovnání nikterak zvlášť nevyhýbá. Podle Haberman nebude nová aplikace alespoň prozatím fungovat samostatně, ale půjde se do ní přihlásit se stávajícím instagramovým účtem.

Textové příspěvky budou omezeny na 500 znaků, což je téměř dvojnásobný limit oproti Twitteru, a nebude chybět možnost opatřit každý příspěvek odkazem, fotografiemi či videi. Meta plánuje dát uživatelům také plnou kontrolu nad tím, kdo na vaše příspěvky může reagovat či na ně odkazovat, a zajímavá je také jistá decentralizace, neboť podle společnosti bude jejich aplikace kompatibilní například s Mastodon. Jestli se podaří Instagramu přebrat uživatele Twitteru a poslat jej do věčných lovišť, je otázka, nicméně v minulosti už nejedna aplikace doplatila na to, že se Meta pustila do podobného byznysu.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku