Domů » Bleskovky » Konečně jsme se dočkali: MIUI 5 ROM portována na HTC One

Konečně jsme se dočkali: MIUI 5 ROM portována na HTC One

Pokud patříte mezi fanoušky projektu MIUI a vlastníte HTC One (recenze), máme pro vás dobrou zprávu. Jeden z uživatelů na Xda-developers totiž portoval MIUI 5 ROM právě na novou vlajkovou loď tchaj-wanského výrobce. Současná verze ještě není úplně stoprocentně funkční, v tuto chvíli nelze používat Bluetooth, objevit se mohou i problémy s NFC a ideální není ani citlivost na signál. Využívat rovněž nelze nástroj Xposed Installer. Autor však pracuje na nápravě a jednotlivé bugy by postupně měly mizet.

Multijazyčné MIUI ROM nejsou pro každého. Jedná se o sestavení systému plné úprav se stovkami vylepšení, z čistého Androidu si toho MIUI příliš mnoho nebere a předělává kompletně vše. K dispozici jsou navíc stovky grafických témat, kterými lze vzhled systému upravit. Pokud si tuto úpravu chcete na svém HTC One vyzkoušet, pokračujte na Xda-developers. Nezapomeňte ale, že se jedná o neoficiální úpravu, pro kterou je vyžadován root zařízení. Pokud vás zajímá kompletní přehled novinek a vylepšení, které s sebou MIUI 5 přináší, podívejte se na tuto stránku.

  
Screenshoty z MIUI 5 ROM portované na HTC One

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

5 komentářů

 1. zune (neregistrovaný)

  paráda

  z funkčného telefonu budem mať nefunkčný „křáp“

  to už radšej ten firefox OS ako zeleného pokazeného robotíka

  škoda ,že geeksphone ma „out of stock“ 150€ na Peak by som mile rád dal

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  Wow další alternativní ROM, která nikdy nebude použitelná na 100% jako stock ROM.

  • Tak zrovna MIUI bude casem odladena a nedivill bych se, kdyby zrovna tenhle model MIUI oficialne podporovali.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Oficiální podpora by znamenala podpora od HTC.

   MIUI, Cyanogen a spol. není nic oficiálního a až na pár přístrojů nikdy nefungují pořádně, protože od výrobce nedostanou oficiálně ovladače. A až to komunita ušmoulí do skoro funkčního stavu, je dané zařízení už staré a mimo hlavní zájem.

   Jinak chci hrozně vidět jak zprovozní infra a FM radio. Nebo zase se to bude bagatelizovat ve smyslu já to nepotřebuju, tedy nikdo jiný to nepotřebuje a pokud to nefunguje je to v pořádku….

  • Musím se zastat Cyanogenu, mám SG Note a alespoň pro mě je CM momentálně nejlépe použitelná, ano chybějí některé apky pro S-pen, ale jinak S-pen normálně funguje, takže …… za mě palec nahoru.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).