Konec Qualcommu v telefonech Xiaomi? Číňané chystají vlastní procesor

Surge S1 xiaomi

Procesory jsou v poslední době nedostatkovým zbožím. Jejich nízké množství pomalu ovlivňuje všechny velké výrobce mobilních telefonů, Xiaomi nevyjímaje. To se rozhodlo navrhnout si vlastní procesor, přičemž se nejedná o prvotinu z dílny Xiaomi, ale naopak o nástupce dříve vyráběného procesoru Surge S1, který byl v roce 2017 použit například v modelu Mi 5C.

Vzhledem k tomu, že vývoj vlastního procesoru je věc finančně a časově náročná, není jasné, zda se bude jednat o prémiové řešení, či jen o alternativu k procesorům Snapdragon. Pravděpodobné je, že Xiaomi se bude držet při zemi a jako nástupce Surge S1 vytvoří čip, který nebude mít ambice procesory od Qualcommu svrhnout.

Nepřehlédněte – Samsung chce konkurovat Applu i v počítačích. Chystá vlastní notebookový procesor

Více informací má Xiaomi oznámit na čínské sociální síti Weibo tento týden. Pakliže bude o co stát a případně pokud budou plánované procesory nasazeny v telefonech určených pro evropské trhy, budeme vás o tom dále informovat.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku