Domů » Bleskovky » Komerční verze Google Glass bude chtít být více „cool“, dočkáme se příští rok

Komerční verze Google Glass bude chtít být více „cool“, dočkáme se příští rok

Možnost používat první generaci chytrých brýlí Google Glass je stále výsadou osob z řad vývojářů a několika amerických celebrit. Ostatní zájemci o toto futuristicky vyhlížející zařízení stále čekají, až Google uvede na trh komerční verzi, která se má objevit v průběhu příštího roku. Podle nejnovějších informací, které pocházejí od vedoucích pracovníků z laboratoří Google X, bude nový model mnohem propracovanější, než ten stávající.

 

Údajně se můžeme těšit na ještě rychlejší reakce spojené s ovládáním a nové funkce, které posunou celý koncept na vyšší úroveň. Zároveň se dá očekávat, že dojde k proudloužení výdrže, která se u nynějšího prototypu pohybuje maximálně v řádu hodin. Google se v poslední době nijak netají svými ambicemi vstoupit do zdravotnického průmyslu a proto je též možné, že se objeví i speciálně upravená verze Google Glass, která by mohla sloužit tělesně či jinak hendikepovaným pacientům.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).