Domů » Bleskovky » Kodi se vrací ke kořenům, byla vydána verze pro Xbox One

Kodi se vrací ke kořenům, byla vydána verze pro Xbox One

Kodi je oblíbené multimediální centrum, které běží téměř na čemkoliv – běžném počítači, smartphonu, některých chytrých televizích či třeba Raspberry Pi. Do seznamu podporovaných zařízení nově přibyl i Xbox One, což je vzhledem k historii tohoto programu symbolické.

Když Kodi před 15 lety vzniklo, neslo totiž název XBMC (resp. úplně nejprve XBMP), což je zkratka pro Xbox Media Center. Na Xbox totiž tento program vznikl zcela původně, jelikož v době vydání originálního Xboxu představovala tato herní konzole zároveň jeden z nejlevnějších a nejjednodušších způsobů, jak si vytvořit domácí multimediální centrum.

V roce 2009 ovšem vyšla poslední oficiální verze XBMC pro Xbox a o rok později byl oznámen oficiální konec podpory konzole, vývoj se dále přesunul na jiné platformy. Definitivní odklon pak nastal v roce 2014, kdy na Xbox přestal odkazovat i název a z XBMC se stalo Kodi.

První rozhodnutí pokusit se vrátit Kodi na svou „domovskou“ platformu padlo (tajně) již v prosinci 2016, ovšem vývoj nabral obrátky až v polovině roku 2017, kdy byla vytvořena 64bitová verze a tým vývojářů Kodi začal spolupracovat s Microsoftem na vytvoření univerzální Windows aplikace.

Kodi se tak nyní vrací ke svým kořenům a z oficiálního obchodu si ho můžete nainstalovat i na váš Xbox One. Na blogu se lze dočíst, že zatím nefungují některé funkce, jako je třeba přístup k Blu-ray přehrávači nebo některým síťovým úložištím. To však ale bude pravděpodobně záhy vyřešeno v následujících aktualizacích.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Diskuze k článku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).