Keynote Nokie v Londýně: Dočkáme se 41Mpix fotomobilu Nokia EOS?

Nokia chystá na 14. května keynote již téměř tradičně v Londýně a na internet začínají unikat střípky informací o tom, co že to vlastně bude představeno. Poslední zprávy hovoří o dalším fotomobilu, který by měl být vybaven snímačem fotoaparátu o rozlišení neuvěřitelných 41 megapixelů. Nokia EOS, jak se má tento chytrý telefon jmenovat, pochopitelně poběží na operačním systému Windows Phone a měla by se zařadit na nejvyšší cenovou poličku. Již Nokia 808 PureView si v recenzích zasloužila označení nejlepší fotomobil na trhu, Nokia 920 později ještě zlepšila kvalitu fotografií při nízkém osvětlení a výrobce se nezapomněl (byť trochu neférově) pochlubit i stabilizací obrazu.

Laťka už je tedy nasazena poměrně vysoko, nicméně uvidíme, kam ji ještě dokáže posunout chystaná Nokia EOS a především jak její představení ovlivní pozici Nokie na trhu. Dle našeho důvěryhodného zdroje by měla být na stejné keynote představena i Nokia Lumia Catwalk. České weby ale bohužel nedostaly pozvánku na tuto akci v Londýně. Hliníková Catwalk se totiž v první vlně nedostane na náš trh a dorazí se zpožděním.

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku