Domů » Bleskovky » Keynote Nokie v Londýně: Dočkáme se 41Mpix fotomobilu Nokia EOS?

Keynote Nokie v Londýně: Dočkáme se 41Mpix fotomobilu Nokia EOS?

Nokia chystá na 14. května keynote již téměř tradičně v Londýně a na internet začínají unikat střípky informací o tom, co že to vlastně bude představeno. Poslední zprávy hovoří o dalším fotomobilu, který by měl být vybaven snímačem fotoaparátu o rozlišení neuvěřitelných 41 megapixelů. Nokia EOS, jak se má tento chytrý telefon jmenovat, pochopitelně poběží na operačním systému Windows Phone a měla by se zařadit na nejvyšší cenovou poličku. Již Nokia 808 PureView si v recenzích zasloužila označení nejlepší fotomobil na trhu, Nokia 920 později ještě zlepšila kvalitu fotografií při nízkém osvětlení a výrobce se nezapomněl (byť trochu neférově) pochlubit i stabilizací obrazu.

Laťka už je tedy nasazena poměrně vysoko, nicméně uvidíme, kam ji ještě dokáže posunout chystaná Nokia EOS a především jak její představení ovlivní pozici Nokie na trhu. Dle našeho důvěryhodného zdroje by měla být na stejné keynote představena i Nokia Lumia Catwalk. České weby ale bohužel nedostaly pozvánku na tuto akci v Londýně. Hliníková Catwalk se totiž v první vlně nedostane na náš trh a dorazí se zpožděním.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

21 komentářů

 1. Ač jsem na telefon zvědavý a prozatím ot je horký kandidát na další můj mobil, tak mi začíná vadit to neustálé omýlání věcí dokola.

  Pořád se tu točí ty samé informace, které jsou stejně stále neověřené. Neunavuje vás to? 14. se to dozvíme.

  Jen teda opět dokáží potěšit, že náš trh pro ně není zajímavý…

  • fero (neregistrovaný)

   Těch pár tisíc telefonů co tu můžou prodat? Nevím co je tu k nepochopení. Mají omezený počet telefonů kvůli náročné výrobě toho fotáku tak proč by si měli vybrat zrovna nás?

   Jinak jestli představí oba tak to bude luxus :) už aby to bylo.

  • Však já neříkám, ať náš trh upřednosťují před jinými, já jen nadávám, že u nás to bude zase za půl roku. A jako člověku, co uvažuje o koupi toho telefonu mi to vadí. Jsem kvůli tomu špatný?

  • MCEZA: Můžeš ho mít dřív než za půl roku od začátku prodeje.

 2. mikiqex (neregistrovaný)

  Nokia EOS? A co na to Canon? :)

  • Nikdo nikde neřekl, že to je oficiální název, ne?

  • Velda (neregistrovaný)

   A co na Canon EOS říká Eta Systems (EOS OS)? To jsou zase blbý řeči. :-)

  • Eta je tak leda teroristická buňka :-)Zato Canon EOS je docela ustálený název, a divil bych se, že to nemá Canon jako známku podchyceno, ale všechno je možné :-)

 3. hhh (neregistrovaný)

  Ja len dúfam že nokia čoskoro prejde na Android.

  Nokia ako top vyrobca by sa mohol kusok uvedomiť a nesnažiť sa preraziť si cestu tam kde sa to nedá.

  Android je jedina spasa pre Nokiu. Stavil by som aj gate ze keby Nokia presla na android tak by predala minimalne o 100% viac zariadeni ako v sučastnosti.

  • Honza (neregistrovaný)

   Android slušně vydělává v podstatě jen Samsungu. Nokia by si k větším ziskům moc nepomohla.

  • fero (neregistrovaný)

   Přesně tak, je to kravina. Jen to ne !!!

  • Ač mě tu mnozí znají, tak napíšu toto: Jenom to, ať Nokia nedělá. Chyb už napáchala dost a s Androidem by to zabila úplně!!!

  • Paja (neregistrovaný)

   Tak nemusí přecházet na Andorid, WP8 můžou vyrábět pořád, ale jako alternativu by Android nabízet asi měli…

   Já bych bral hned nějakou nokii s androidem.

   Na diit.cz teď třeba vyšel článek „Investoři Nokie jsou nervózní, má Stephen Elop poslední šanci?“ kde se android taky zmiňuje…

  • Koukni na HTC, jak se jim s Androidem a WP daří…

   Nokia má Ashu (teď zveřejněna docela zajímavá 501) a WP. Budu radši, když se bude pořádn soustředit na toto, než dělat ještě další systém.

   Připadá ti, že Androidích telefonů je málo?

  • fakt len to nie. ak by Nokia prešla na Android, bol by to jej koniec, a nie posledná šanca.

   Aktuálne WP naberá na sile, uvidíme čo predvedie s Windows Phone Blue, pri tom to MS buď posunie dopredu alebo to pochová

  • HHH: ale kdepak, žádné gatě by jsi „nestavil“. Množství těhle rad v různých dikusích adresované generálním ředitelům všech možných známých firem je, že to autory nic nestojí. Kdyby všechna tahle kategorická tvrzení měl vždycky každý podložit pořádnými penězi, tak se rozhostí v jalových debatách blahodárné ticho.

  • Paja (neregistrovaný)

   @mceza

   Jenže HTC je pro většinu lidí neznámá firma na rozdíl od Nokie, kde je pro lidi zase neznámý WP na rozdíl od androidu.

 4. Pro Nokii je řešení jednoduché – vyrazit Elopa, bez náhrad, členy boardu, co schválili ten dokonalý Elopův plán a rozložení Nokii zavřít na psychiatrii, koupit zpět týpky z Jolly s jejich Sailfishem, vyhlásit nástupce N9, a ony ty prodeje zase půjdou :-)

  • Jasně. S nulovou aplikační základnou, nulovým ekosystémem a nulovou znalostí mezi lidmi, navíc s nutností OBROVSKÝCH investic do vývoje dnes tak dynamicky u datovaného a rozsáhlého software jako je OS. To by určitě pomohlo :-)

  • Mimonaut: Na pekra jsem ani nereagoval. Sen je to hezkej, ale netuší, co píše…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).