Key Lime Pie: Roadmapa Qualcommu odhalila termíny pro Android 5.0

O nové verzi operačního systému Android 5.0 (případně 4.3) „Key Lime Pie“ se toho zatím příliš mnoho neví, nicméně drobný náhled nám poskytla uniklá roadmapa společnosti Qualcommu, ve které je naznačeno, že se premiéry dočkáme v průběhu druhého kvartálu letošního roku. To skvěle zapadá právě do termínu konání konference Google I/O, která se uskuteční 15. května. Qualcomm je jedním z klíčových partnerů Google a zdá se, že v tomto případě můžeme počítat se zásadní optimalizací Androidu právě pro nové čipy Qualcommu. Těšit se můžeme například na čtyřjádrový čip APQ8084 s taktem 2,3 GHz pro každé jádro, kterému bude sekundovat výkonný grafický akcelerátor Andreno 420.

 

Příjemným překvapením je fakt, že poslední modely z rodiny Nexus (zřejmě Nexus 4, Galaxy Nexus, Nexus 7…) by se aktualizace na Android 5.0 mohly dočkat několik týdnů po oficiální květnové premiéře. Samotné uvedení prvních zařízení s Androidem 5.0 do prodeje je naplánováno až na třetí kvartál tohoto roku. Nevylučujeme také, že označení „Key Lime Pie“ nebude patřit Androidu 5.0, ale verzi 4.3.

 

Důvěryhodnosti výše uvedených informací dodává také fakt, že ze stránek AndroidAuthority.com, kde byla roadmapa zveřejněna, byl během několika hodin celý článek stažen právě na žádost společnosti Qualcomm. Pamatujete si, kdy se o verzi s označením „Key Lime Pie“ objevila vůbec první zmínka? Bylo to už 5. března loňského roku.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku