Domů » Bleskovky » Keecker: Robotický projektor s Androidem vám promítne film kdekoliv

Keecker: Robotický projektor s Androidem vám promítne film kdekoliv

Bývalý projektový manažer společnosti Google (Pierre Lebeau) na veletrhu CES představil velice zajímavého robota pro domácí použití. Zařízení nese název Keecker a k pohybu po místnostech využívá dvojice pásů. Robot o velikosti a tvaru přípomínající dinosauří vejce má sloužit jako sofistikovaný projektor, který lze ovládat skrze chytré telefony a tablety. Na jeho těle se nachází výkonný projektor s rozlišením 1280 x 800 pixelů a světelností tisíc lumenů. O audio složku se postará šest všesměrových reproduktorů.

 

Další výbavu tvoří bezdrátové moduly pro připojení k internetu a pevný disk schopný pojmout maximálně 1 TB dat. Keecker běží na operačním systému Android 4.2 a proto do něj bude možné doinstalovat další aplikace z obchodu Google Play. K ovládání poslouží speciální software pro Android či iOS a nechybí ani možnost jednoduchých hlasových příkazů. Co se týče výdrže, tak podle slov výrobce má integrovaný akumulátor vystačit na několik dní provozu.

Keecker - Promo-Video

Kromě promítání filmů a streamování pořadů z internetu, lze Keecker využít k videokomunikaci či poslechu hudby. Pokud si již nyní brousíte na tento zajímavý kus hardwaru zuby, bude vás jistě zajímat jeho cena, která má atakovat hranici 5000 USD (zhruba 100 000 Kč bez daně). To z něj jistě masovou záležitost neudělá a proto lze předpokládat, že využití nalezne především ve firemním sektoru, coby prezentační nástroj.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Diskuze k článku

  1. Musel jsem koupit dva, protože máme špatně řešený schody :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).