Domů » Bleskovky » Kdy se vaše Nokia dočká Androidu 11? Podívejte se na aktualizovaný harmonogram

Kdy se vaše Nokia dočká Androidu 11? Podívejte se na aktualizovaný harmonogram

Společnost HMD Global, která stojí za smartphony Nokia, je často chválena za příkladnou softwarovou podporu svých zařízení; prakticky všechny její telefony získávají dvě velké aktualizace systému bez ohledu na to, zda se jedná o vlajkovou loď nebo nejlevnější telefon z chvostu nabídky. Bohužel v rychlosti aktualizací není HMD nejpružnější, a to i přesto, že na Nokiích běží takřka čistý Android, většinou z programu Android One.

Na Android 11 čeká ještě deset Nokií

Nejnovější Android 11 zatím pohání sedm smartphonů Nokia, přičemž další se mají dočkat v následujících měsících. Na sklonku minulého týdne vyšel aktualizovaný harmonogram aktualizací, podle kterého došlo u některých modelů ke zpoždění.

hmd

Nejdéle si počkají modely Nokia 6.2, 7.2 a 9 Pureview; na ty se dostane až ve třetím kvartálu letošního roku. Ještě v tomto čtvrtletí by měl Android 11 přistát na modelech Nokia 1 Plus, 1.3, 1.4, 2.4, 3.4, 5.3 a 5.4.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).