Domů » Bleskovky » Kazam: Dva bývalí zaměstnanci HTC chtějí vyrábět smartphony pod vlastní značkou

Kazam: Dva bývalí zaměstnanci HTC chtějí vyrábět smartphony pod vlastní značkou

James Atkins býval vedoucím marketingu HTC ve Velké Britanii a Michael Coombes vedoucím prodejů v HTC. Oba na počátku letošního roku opustili společnost a podle serveru C|Net plánují založit vlastní společnost se jménem Kazam. Měla by se zabývat výrobou chytrých telefonů s klíčovým trhem v Evropě. Zaměřit by se měla na kvalitní design, příkladné dílenské zpracování a intuitivní technologie. Podobnými ujištěními nás však masírují všichni výrobci a proto si raději počkejme na první reálná zařízení.

 

Co myslíte, mají šanci na úspěch? Je zde řada společností vyrábějící různé telefony a podařilo se jim prosadit na specifických trzích. Pokud bude Kazam vyrábět telefony v Číně a prodávat v Evropě, nejspíš vydělají nějaké peníze. Ale nedokážou vystoupit z průměru, jelikož většina nejlepších komponentů je skoupena Applem a Samsungem.

David Podzimek

7 komentářů

 1. Tak HTC One je hodně kvalitní a svědčí tomu i prodej :)

  Museli by nabídnout ještě něco víc než je kvalitní dílenské zpracování.

  • Chtělo by to příkladné zpracování, qwerty, velkou baterii a dobrou cenu aby si tím získali pozornost ze strany xda..

  • Nebo spíše míň. Viz. Sense, ano, na WM bylo potřeba jím nahradit zastaralý WM jak to jen šlo, ale daným hlavám v HTC nějak nedošlo, že toto není potřeba u Androidu, kde je na místě spíše vhodné doplnění.

   A taky jim nedošlo, že když vezmou Sense a narvou ho do obyč telefonu (Smart), tak to taky nebude pecka, když byly hloupé telefony na ústup o řád za rok.

   Takže méně je někde více:-)

   Ale pokud to budou představitelé „starého HTC“, tedy toho zaměřeného na funkčnost, přeji jim mnoho úspěchů a věřím, že je pro tyto přístroje na trhu místo.

  • Velda (neregistrovaný)

   To je nejlepší. Soudit kvalitu ani ne půl roku po vydání…

 2. loko (neregistrovaný)

  max souhlas s m.bobo, tady vidim slusny prostor kde se prosadit.. na škodu by taky nebyl odemčený bootloader

  (pokud by mělo zařízení získat pozornost xda)

  jinak autor clanku ty offic. PR texty hezky okomentoval: „podobnými ujištěními nás však masírují všichni výrobci a proto si raději počkejme na první reálná zařízení.“ :)

 3. tora85 (neregistrovaný)

  podle me jde o start up. to znamena, navrhnou 2-3 pristroje, nechaji je vyrendrovat s tim, ze operacni system zvoli uz neco vyzkouseneho. pak z toho udelaji viral typu…nova konkurence pro apple a samsung, a jak se proveri zaujem verejnosti, tak to prodaji nejake velke spolecnosti. jinak je v porovnani s marketingem a moznostmi samsungu, htc, applu, huawei a dalsich jen takova mirna kachnicka.

 4. Nemuzu si pomoct, ale kdyz jsem si bleskovku precetl, nevim proc mi hlavou problesklo Verzo Kinzo :/. Asi ten nazev a to, ze se chteji zamerit na evropske zakazniky…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).