Sledujte nás na YouTube

Kaspersky Lab představilo vlastní zabezpečený prohlížeč pro iOS

Společnost Kaspersky Lab je ve světě známá díky produkci antivirových nástrojů a dalších programů pro zabezpečení. Nyní oznámila uvedení nového internetového prohlížeče Kaspersky Browser určeného pro zařízení s operačním systémem iOS, díky kterému je surfování po webu opět o kus bezpečnější.

  

Společnost v tiskové zprávě uvádí, že až 38 % uživatelů chytrých telefonů používá svá zařízení pro provádění finačních transakcí. Třetina uživatelů má nějakou zkušenost se stále se množícími phishingovými útoky (např. falešná stránka banky mající za cíl zjistit vaše přihlašovací údaje), které mohou být pro méně zkušené jedince potenciálně nebezpečné. Kaspersky Browser tyto podvodné stránky rozeznává a v případě potřeby na ně zablokuje přístup. Můžete si také vybrat jeden ze sedmnácti filtrů (hry, sociální sítě, stránky obsahující násilí…) a zajistit tak, že se v prohlížeči weby s danou tématikou nezobrazí. Kaspersky Browser je zcela bezplatně ke stažení v App Store. Později by se měl prohlížeč objevit také pro Android.

-

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *