TOPlist

Jsou toto minimální požadavky na zařízení se systémem Windows Mobile 7?

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Požadavky na Windows Mobile 7?Na prestižním blogu All about Microsoft publikovala redaktorka Mary Jo Foley (ZDNET) článek o požadavcích, které budou muset splňovat komunikátory s operačním systémem Windows Mobile 7. Jedná se samozřejmě o nepotvrzené informace, nicméně Mary má poměrně blízko ke zdrojům v Microsoftu, což zvyšuje důvěryhodnost informací. Uveřejněné informace se vztahují k Windows Mobile 7 s označením Chassis 1. Lze tedy očekávat, že Microsoft ve finále nabídne více verzí pro různé typy zařízení. V tomto sestavení se nehovoří o přítomnosti telefonního modulu, je tedy docela možné, že Chassis 1 bude určena třeba pro multimediální přehrávače. Kdo ví, třeba má Microsoft v plánu z Windows Mobile 7 vytvořit univerzální platformu nejen pro komunikátory, ale také pro další kapesní zařízení. Podobný model používá i Apple a funguje to překvapivě dobře (iPhone – iPod.

Hlavní požadavky
Procesor: ARM v6+, L2 Cache, VFP, Open GL ES 2.0 vykreslování (v současné době tyto požadavky splňují QCOM 8k, Nvidia “Tegra” AP15/16* a TI 3430)
Paměť: 256+ MB RAM, 1G+ Flash paměti
Displej: WVGA rozlišení (800×480 px) nebo FWVGA (854×480 px), úhlopříčka 3.5″ a vyšší
Dotykové ovládání: vyžadována podpora multitouch
Baterie: minimální výdrž 1 den běžného používání
Ovládací prvky: tlačítka Start, Zpět, Přijmout, Ukončit

Předchozí odstavec opět potvrzuje to, že se dočkáme více verzí systému. Nedovedu si totiž představit, že všechna PDA mají 3,5″ displej. Mě by to tedy vyhovovalo, ale spoustě uživatelů plně postačí zobrazovací jednotka s mnohem menší úhlopříčkou. Podporu multidotekové technologie vítám.

-
Podvrh nebo koncept nového operačního systému? Na tuto otázku znají správnou odpověď zatím pouze v Microsoftu

Další periferie
Fotoaparát: 3+ MPx s volitelnou přisvětlovací diodou, případně 2. VGA kamerka pro videohovory
GPS: integrovaný GPS modul s podporou aGPS
Senzory: světlocitlivý senzor, digitální kompas (3 osy, 5 stupňů, 100 Hz vzorkovací frekvence), pohybový senzor (3 osy, 100 Hz vzorkovací frekvence)
USB: vysokorychlostní USB, přenosová rychlost 20MB/vteřinu
Bluetooth: vyžadována verze 2.1, která bude používat MSFT BT stack, dále je doporučena podpora CSR BlueCore6 nebo vyšší
Wi-Fi: 802.11b/g vyžadováno, opět musí využívat nativní MSFT Wi-Fi stack, doporučené jsou moduly Atheros 6002 nebo Broadcomm 4325
Konektory: MicroUSB a především 3,5 mm výstup na sluchátka

Volitelné položky
FM rádio: multimediální aplikace v systému dokáže tuner automaticky detekovat a dále s ním pracovat
Haptic feedback (“vibrační” odezva displeje)
Podpora pro SD nebo microSD(HC) paměťové karty
Navigační D-pad (proč není v povinných :-) ), případně QWERTY nebo 12/20 tlačítková klávesnice

D-pad nebo jiný ovládací prvek bude u zařízení s Windows Mobile 7 patřit mezi volitelné položky. U případných multimediálních přehrávačů je to celkem pochopitelné, ale snad od tohoto trendu do budoucna výrobci mobilních zařízení upustí. Nebo jsem jediný, komu to nevyhovuje? :-)

Zdroj: WMPowerUser.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku