Domů » Bleskovky » Jolla tablet slot na SIM kartu nedostane, naučí se však pracovat s více okny

Jolla tablet slot na SIM kartu nedostane, naučí se však pracovat s více okny

Úspěšná crowdfundingová kampaň na první tablet společnosti Jolla dnešním dnem skončila. Finský tým podmínil start jeho výroby částkou 380 tisíc dolarů, což se podařilo během několika hodin. Jolla na to zareagovala zveřejněním nových finančních cílů, přičemž každý z nich znamenal přidání nové funkce.

  

Nakonec se podařilo nasbírat 1 824 055 dolarů (40,5 milionů korun), což je skoro pětkrát více, než bylo původně požadováno. Přímo v kampani si nový tablet „předzakoupilo“ více než 7 000 zájemců, díky štědrým příspěvkům se navíc jeho budoucí majitelé mohou těšit na podporu paměťových karet o velikosti 128 GB a možnosti práce s více okny na jedné obrazovce.

 

Na slot na SIM kartu s podporu sítí 3,5G se ale peníze nasbírat nepodařilo, ke splnění tohoto cíle byla vyžadována částka 2,5 milionu dolar. Jolla Tablet se začně masově vyrábět v následujících týdnech, o jeho dostupnosti bude společnost informovat na stránkách produktu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Je to zajímavý projekt, nicméně mi přijde jako nejdůležitější právě to 3G. Jestli bude mít slot na 32, nebo 128 GB mi přijde spíš jako taková milá drobnost. Opravdu potřebuji nutně tablet s celkovou kapacitou 160 GB? Raději bych dal přednost mobilitě. Mám iPad mini Retina Cellular a hotspot je vždycky hrozná otrava a navíc to nepříjemně snižuje už tak nízkou výdrž telefonu.

  2. Ja každopádne tento tablet za tú cenu vyskúšam. Lebo na tablete okrem emailu a netu nič iné nerobím. Plus 3G mi nechýba lebo tablet používam primárne doma a keď náhodu by som ho potreboval mimo na mobile aktivujem zdielaný net. Veď. žijeme v 21.storočí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).