Domů » Bleskovky » Jolla se opět pokouší prorazit, tentokrát vstupuje na indický trh

Jolla se opět pokouší prorazit, tentokrát vstupuje na indický trh

Vzpomínáte si na první a zatím jediný telefon Jolla? Toto zařízení bylo v Evropě představeno na konci roku 2013. Dnes tento model vstupuje na druhý největší světový trh – do Indie.

  

Telefon s mobilním operačním systémem Sailfish se v Indii začal prodávat včera. Dostupný je exkluzivně u největšího místního online prodejce Snapdeal. Zatím ještě není jisté, jaká bude finální cena, ale vzpomeňme, že ta evropská byla stanovena na 450 dolarů, což rozhodně není málo za nabízený přístroj.

Jolla smartphone pracuje na OS Sailfish, má 4,5“ displej s rozlišení 540 x 960 pixelů, 8 Mpx totoaparát a přední kameru s rozlišením 2 Mpx. Jako procesor výrobce použil Snapdragon 400 s frekvencí 1,4 GHz, operační paměti v telefonu najdete pouhý 1 GB. Vestavěná paměť má velikost 16 GB a je rozšiřitelná pomocí microSD karty. Telefonu dodává energii baterie s kapacitou 2100 mAh.

  

Přestože telefon rozhodně vypadá dobře, bude zajímavé sledovat, jak se mu podaří prosadit s předpokládanou, vysoko nasazenou cenou. Velké vrásky mu může udělat Google, který na začátku měsíce na místním trhu představil telefony velmi podobných hardwarových parametrů na platformě Android One s cenou kolem 110 dolarů. Jolle samozřejmě držíme palce, ale nemyslíme si, že se současnou strategií má příliš velké šance na úspěch.

Ivan Stloukal

8 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  Toto je hodně pěkný telefon :) doufám že se dostane i sem abych si ji mohl koupit

 2. fuck (neregistrovaný)

  Jolla ma aj HW partnerov pre Sailfish

  [odkaz]

 3. Touhle cenou to asi moc nevytrhnou. Hlavně tedy – i po HW stránce je to prostě již tel „minulého roku“. Dneska se dá „číňan“ sehnat za 8-10 s o dost lepšími parametry.

  No uvidíme, třeba od roku 2016 přejdou zpět pod Nokii a pak třeba předstihnou i WP :-)

 4. Teď asi dostanu nafackováno (tedy jen slovně), ten mobil se mi líbí, ale jede na špatném SW. Kdyby měl wokna, beru ho. :-)

  Ještě by mohl být menší. Nějak si zvykám na ty čím dál větší plácačky, ale zrovna včera jsem vytáhl ze šuplíku svoji starou Lumii 800 a ta mi krásně padla do ruky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).