Domů » Bleskovky » Joe Belfiore: O problémech ve Windows Phone 8 víme a řešíme je

Joe Belfiore: O problémech ve Windows Phone 8 víme a řešíme je

Joe Belfiore, viceprezident Microsoftu a šéf divize Windows Phone, se o víkendu na svém účtu na Twitteru vyjádřil k některým problémům, které trápí uživatele nové generace okenatého systému. Jedním z nich je velký kus místa na interním úložišti, který zabírá systém a další neodstranitelná data skrytá pod tajemným heslem „Jiný obsah“. Belfiore oznámil, že se pracuje na nápravě, která by měla přijít v některé z příštích aktualizací systému. Do té doby navrhl alespoň částečné řešení, a sice vypnutí automatického nahrávání fotografií na SkyDrive.

 

Další reakce se týkala často zmiňované otázky lepší integrace komunikačního nástroje Skype do systémových hubů. Ta v současné době funguje trochu kostrbatě, protože kontakty je sice možné sloučit, ale například posílání a čtení zpráv je nutné provádět přímo z prostředí aplikace a ne z hubu Zprávy, jak to lze u Facebooku nebo Messengeru. Také v tomto případě se podle Belfioreho blýská na lepší časy. Situaci by prý měla vyřešit aktualizace samotného klienta Skype bez nutnosti zásahu do systému. Také v tomto případě jsme se ale nedočkali ani přibližného časového rámce.

 

Jak je vidět, Microsoft o problémech, které uživatele nejvíce trápí, dobře ví a snaží se je řešit. Otázkou ale zůstává, kdy se výsledky jeho snažení dostanou na veřejnost. Prozatím asi nemá smysl zatajovat dech.

Miroslav Havlíček

9 komentářů

 1. Pozde pozde pozde, jako vsechno u MS. Tyhle problemy jsou tam kdovijakdlouho. Ta firma to proste nekdy doda, mozna. Zadny datum, zadny prislib proste nic. Skype je kapitola sama o sobe. Prijde mi, ze na widlich je bezkonkurencne nejmene odladenej. Kdyz se podivam, jak casto vychazi updaty na iOSu, tak se s WP verzi Microsoft lopoti az to hezke neni. Vlastni produkt a takova mizerie.

  • Ano, s tim Skype mi nejde do hlavy. Nejde nejde a nejde.

  • sdfs (neregistrovaný)

   Navic CR MS tvrdil, ze Skype bude integrovano uz v WP7 a nakonec nema ani notifikace. Na to jak je MS velka firma tak je ten jejich system stale jeden velky nedodelek, kteremu chybi zakladni funkce.

 2. Panove z Microsoftu ve WP8 mame OTA tak se uz trosku rozhybejte at pripadne opravy netrvaji veky.

 3. Přesně tak. Mně taky spoustu věcí trápí, ale prdím na ně :-) A když vidím s jakou rychlostí postupuje vývoj u WP8, tak je mi s toho mdlo… Takový Skype, stále Beta… Jak dlouho ještě bude ???

  Ale jo, J. Belfiore je celkem sympaťák a je vidět, že tím žije… A alespoň nemlží a neplká s hladu jako S. Balmer a nebo S. Elop…

 4. Typický Microsoft – mají naprosto super produkt, se kterým by mohli dobýt svět a převálcovat konkurenci, ale nejsou schopní odladit těch několik vad, které celý systém zbytečně degradují.

  Mít skvělou myšlenku je k ničemu, když ji nedokážou uvést 100% do praxe…

  Jaký může být problém, vydat na WP8 aktualiazce? Mělo by to fungovat stejně, jako na desktopové Windows – tedy celkem snadno a rychle, ne? Tak kde to vázne?

  • Naprosto super produkt? Snad tu mluvime o WP8! Microsoft by si mel v aktualizacich vzit priklad z Blackberry.

 5. Uz to vidim. Problemy WP8 znaji a vyresi je v dalsi verzi WP9. Diky „slabemu“ HW soucasnych telefonu pochopitelne nebude mozne provest upgrade.

  • Uz bylo prohlaseno Microsoftem,ze soucasna zarizeni s WP8 budou upgradovatelna a nebude se tak opakovat situce potreby noveho zeleza WP7 na WP8.

   [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).