Joe Belfiore: O problémech ve Windows Phone 8 víme a řešíme je

Joe Belfiore, viceprezident Microsoftu a šéf divize Windows Phone, se o víkendu na svém účtu na Twitteru vyjádřil k některým problémům, které trápí uživatele nové generace okenatého systému. Jedním z nich je velký kus místa na interním úložišti, který zabírá systém a další neodstranitelná data skrytá pod tajemným heslem „Jiný obsah“. Belfiore oznámil, že se pracuje na nápravě, která by měla přijít v některé z příštích aktualizací systému. Do té doby navrhl alespoň částečné řešení, a sice vypnutí automatického nahrávání fotografií na SkyDrive.

 

Další reakce se týkala často zmiňované otázky lepší integrace komunikačního nástroje Skype do systémových hubů. Ta v současné době funguje trochu kostrbatě, protože kontakty je sice možné sloučit, ale například posílání a čtení zpráv je nutné provádět přímo z prostředí aplikace a ne z hubu Zprávy, jak to lze u Facebooku nebo Messengeru. Také v tomto případě se podle Belfioreho blýská na lepší časy. Situaci by prý měla vyřešit aktualizace samotného klienta Skype bez nutnosti zásahu do systému. Také v tomto případě jsme se ale nedočkali ani přibližného časového rámce.

 

Jak je vidět, Microsoft o problémech, které uživatele nejvíce trápí, dobře ví a snaží se je řešit. Otázkou ale zůstává, kdy se výsledky jeho snažení dostanou na veřejnost. Prozatím asi nemá smysl zatajovat dech.

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku