TOPlist

Je to tu: první čínská firma „zkopíruje“ Dynamic Island. Která to bude?

iphone 14 pro 3 1

Poutavý nápad v podobě chytrého výřezu Dynamic Island na nových iPhonech 14 Pro ještě ani nestihl vychladnout a už po něm sahají androidoví konkurenti. A teď není řeč o modifikacích operačního systému zbastlených někde na koleni, ale o oznámení jednoho z největších výrobců na trhu – Realme.iphone 14 proNepřehlédněte

Na Android míří nejvýraznější softwarová vychytávka z iPhone 14 Pro. A dokonce je zdarma

Společnost na svém blogu zveřejnila poutavý obrázek s „průstřelem“. Hned první odstavec příspěvku však hovoří za vše a prakticky ani nepotřebuje komentář: „Co kdyby Realme UI přidal softwarový trik, aby se výřez fotoaparátu stal multifunkční vychytávkou? Uživatelské rozhraní kolem otvoru pro fotoaparát se může klidně měnit do různých tvarů i velikostí a zobrazovat příchozí hovory, výstrahy a další oznámení.“

realme dynamic island
Takto Realme láká na svůj Dynamic Island

Následně Realme vyzívá své fanoušky, aby sami zaslali návrh toho, jak si podobu této funkce představují, a to formou kresby či GIFu nebo slovním popisem. A nemusíte být zrovna raketový inženýr, abyste si domysleli, že většina tipů se inspiruje u Applu, který tento nápad zpopularizoval jako první.

Lehce provokativně se dá říct, že Realme si „umyje ruce“ na svých příznivcích, protože při případném osočení z kopírování může jednoduše říct: to ne my, to naši fanoušci.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku