Domů » Bleskovky » Jarní update Windows 10 je funkčně hotov. Poslední sestavení pro Insidery jen opravují chyby

Jarní update Windows 10 je funkčně hotov. Poslední sestavení pro Insidery jen opravují chyby

Systém Windows 10 čeká další velká aktualizace, která do systému přidá několik nových funkcí; největší z nich bude Timeline, tedy synchronizovaná časová osa aktivity uživatele na zařízeních, která používá.

Novinek bude ale mnohem více, Microsoft je v posledních týdnech přidával do testovacích sestavení systému pro Insidery. Ti zapojení do kruhu rychlých aktualizací dostali v minulých dnech nové verze s čísly 17107 a 17110. Tato sestavení však přinášejí vesměs pouze opravy chyb, pokud tedy nepočítáme možnost spouštět během instalace skripty, což ocení zejména správci podnikových sítí.

Pro běžné smrtelníky nová sestavení nic nového nepřinášejí, pouze systém ladí do finální podoby. Byla opravena velká spousta chyb a seznam těch známých (a přiznaných) se tenčí:

  • Pořízení screenshotu ze hry vyvolá notifikaci, kliknutím na ni se však neotevře samotný screenshot, ale domovská obrazovka aplikace Xbox
  • První restart po instalaci systému může u malého procenta zařízení vést ke smyčce restartů, že které se lze vyvázat pouze bootovacím USB a uvedení systému do nouzového režimu.
  • Aplikace Filmy a TV pořady spadne při otevření záložky Osobní, pokud jí předtím zakážete přístup do knihovny videí.
  • U některých uživatelů se po updatu na toto sestavení přestal zobrazovat obchod Microsoft Store, popřípadě se ukazuje, ale nefunguje.

V následujících týdnech bude Microsoft pracovat na opravách posledních chyb, datum vydání velké jarní aktualizace však zatím stanoveno nebylo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments