Jak zneškodnit potenciálně nebezpečné drony? Japonci je budou chytat do sítě

Používání dronů je stále populárnější, neboť se dají využívat takřka k čemukoliv, co člověka napadne. Může se jednat o natáčení se při sportovních aktivitách, vytváření působivých fotek s přáteli, nebo i komerční využití, tedy k doručování zásilek. Bohužel je však využívají i extremistické skupiny.

 

V dubnu letošního roku přistál v Tokiu na střeše kanceláře tamního premiéra dron, který nesl radioaktivní materiál. To ve státních složkách vzbudilo obavu, že příště by se mohlo jednat i o výbušninu, a rozhodly se učinit patřičné kroky.

Flotila speciálně vybavených dronů bude sloužit k chytání neautorizovaných létajících strojů, které se příliš přiblíží k důležitým budovám, a zároveň nebudou reagovat na výzvu k opuštění letového prostoru. Pokud se tak nestane, vyrazí za nimi jeden z nových, sítí vybavených dronů, do které narušitele chytne. Doufejme však, že se jedná o opatření „jen pro jistotu,“ a že tento obranný prostředek nebude třeba použít.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

6 komentářů

 1. martan1981 (neregistrovaný)

  Vtipnejsie video som uz dlho nevidel. Vidno ako to v strede prestrihli, lebo ho nahanal asi pol hodinu a potom biely radsej prestal manevrovat a v podstate sa nechal chytit, aby komander policajneho drona nemusel dostat vypoved. Hej, myslim ze tento sposob je na chytanie dronov idealny…

  • Jiří Mrázek (neregistrovaný)

   Tak ono už není problém naprogramovat SW pro kameru aby ho chytl. Osobně si myslím že by byla jednoduší nějaká rušička, nebo je rovnou střílet – v případě ohrožení

  • Stanley (neregistrovaný)

   Střílet může být mezi budovami docela problém, zvlášť mezi mrakodrapy. Zvlášť pokud se pak musíš zodpovídat za škody. A sundat dron s bombou, ať už střelbou nebo rušičkou, na ulici plnou lidí by asi taky nebylo úplně ideální.

 2. Petr (neregistrovaný)

  To by mě zajímalo, jakým způsobem budou dávat “výzvu k opuštění prostoru” pilotovi dronu kdekoliv na zemi :D

 3. lerion (neregistrovaný)

  :D :D :D Souhpark mel kdysi na presne toto tema velmi povedeny dil [odkaz] :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *