Domů » Bleskovky » Jak zneškodnit potenciálně nebezpečné drony? Japonci je budou chytat do sítě

Jak zneškodnit potenciálně nebezpečné drony? Japonci je budou chytat do sítě

Používání dronů je stále populárnější, neboť se dají využívat takřka k čemukoliv, co člověka napadne. Může se jednat o natáčení se při sportovních aktivitách, vytváření působivých fotek s přáteli, nebo i komerční využití, tedy k doručování zásilek. Bohužel je však využívají i extremistické skupiny.

 

V dubnu letošního roku přistál v Tokiu na střeše kanceláře tamního premiéra dron, který nesl radioaktivní materiál. To ve státních složkách vzbudilo obavu, že příště by se mohlo jednat i o výbušninu, a rozhodly se učinit patřičné kroky.

Flotila speciálně vybavených dronů bude sloužit k chytání neautorizovaných létajících strojů, které se příliš přiblíží k důležitým budovám, a zároveň nebudou reagovat na výzvu k opuštění letového prostoru. Pokud se tak nestane, vyrazí za nimi jeden z nových, sítí vybavených dronů, do které narušitele chytne. Doufejme však, že se jedná o opatření „jen pro jistotu,“ a že tento obranný prostředek nebude třeba použít.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments