Domů » Bleskovky » Jak zneškodnit potenciálně nebezpečné drony? Japonci je budou chytat do sítě

Jak zneškodnit potenciálně nebezpečné drony? Japonci je budou chytat do sítě

Používání dronů je stále populárnější, neboť se dají využívat takřka k čemukoliv, co člověka napadne. Může se jednat o natáčení se při sportovních aktivitách, vytváření působivých fotek s přáteli, nebo i komerční využití, tedy k doručování zásilek. Bohužel je však využívají i extremistické skupiny.

 

V dubnu letošního roku přistál v Tokiu na střeše kanceláře tamního premiéra dron, který nesl radioaktivní materiál. To ve státních složkách vzbudilo obavu, že příště by se mohlo jednat i o výbušninu, a rozhodly se učinit patřičné kroky.

Flotila speciálně vybavených dronů bude sloužit k chytání neautorizovaných létajících strojů, které se příliš přiblíží k důležitým budovám, a zároveň nebudou reagovat na výzvu k opuštění letového prostoru. Pokud se tak nestane, vyrazí za nimi jeden z nových, sítí vybavených dronů, do které narušitele chytne. Doufejme však, že se jedná o opatření „jen pro jistotu,“ a že tento obranný prostředek nebude třeba použít.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

6 komentářů

 1. martan1981 (neregistrovaný)

  Vtipnejsie video som uz dlho nevidel. Vidno ako to v strede prestrihli, lebo ho nahanal asi pol hodinu a potom biely radsej prestal manevrovat a v podstate sa nechal chytit, aby komander policajneho drona nemusel dostat vypoved. Hej, myslim ze tento sposob je na chytanie dronov idealny…

  • Jiří Mrázek (neregistrovaný)

   Tak ono už není problém naprogramovat SW pro kameru aby ho chytl. Osobně si myslím že by byla jednoduší nějaká rušička, nebo je rovnou střílet – v případě ohrožení

  • Stanley (neregistrovaný)

   Střílet může být mezi budovami docela problém, zvlášť mezi mrakodrapy. Zvlášť pokud se pak musíš zodpovídat za škody. A sundat dron s bombou, ať už střelbou nebo rušičkou, na ulici plnou lidí by asi taky nebylo úplně ideální.

 2. Petr (neregistrovaný)

  To by mě zajímalo, jakým způsobem budou dávat „výzvu k opuštění prostoru“ pilotovi dronu kdekoliv na zemi :D

 3. lerion (neregistrovaný)

  :D :D :D Souhpark mel kdysi na presne toto tema velmi povedeny dil [odkaz] :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *