Jako Xiaomi Mi MIX? Displej u Galaxy S8 má vyplňovat 90 % přední strany

Minulý týden představený Xiaomi Mi Mix se pyšní 6,4″ displejem, který podle slov výrobce zabírá celých 91,3 % přední strany, svými rozměry je ale smartphone podobný iPhonu 7 Plus. Vypadá to, že v podobném duchu by se měl nést i budoucí vlajkový model Samsung Galaxy S8, jehož premiéra je naplánována na neděli 26. února.

Prototyp ohebného displeje od Samsungu s minimálním rámečkem

Neznamená to nutně, že Galaxy S8 přijde s podobným designem jako Xiaomi Mi Mix, navíc Samsung musí být po fiasku s Galaxy Note7 ohledně designu velice obezřetný a nemůže si dovolit šlápnout vedle. Zmizet by mělo také charakteristické oválné tlačítko pod displejem – o autentizaci uživatele se má postarat přímo samotný zobrazovací panel. Měnit se má i zadní strana, kterou údajně Samsung osadí duálním fotoaparátem.

Fanouškovský koncept Samsungu Galaxy S8
Fanouškovský koncept Samsungu Galaxy S8

Starší spekulace hovoří o tom, že Galaxy S8 nabídne 5,5″ displej se 4k rozlišením, který najde uplatnění především v brýlích pro virtuální realitu. Hnacím motorem by se měl stát 10nm čip Exynos 8895 z vlastní produkce, na některých trzích se telefon objeví se Snapdragonem 830. Kapacita operační paměti by měla být 6 GB, některé spekulace dokonce hovoří o 8 GB RAM, což není nereálné – Samsung před nedávnem oznámil rychlou LPDDR4 operační paměť pro mobilní zařízení právě s touto kapacitou. Zatím není jisté, zda se dočkáme jak klasické, tak i zaoblené varianty, nebo výrobce nabídne jen verzi s displejem zakřiveným na obou okrajích.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

4 komentáře

 1. pet (neregistrovaný)

  tak hlavne aby to nebyl paskvil a melo to stejne velky ramecky nahore i dole, resp. maly!

 2. Craftmanek (neregistrovaný)

  TWG, furt nic nového …. o tomdle se snad mluví už od představení S7. Pokud se nepletu, ten obrázek S8 je nějaký fanouskovský návrh…. Takže uvidíme s čím se samsung vytasí.

  • Vytasí se konzervativním modelem pro masové uživatele. Tak jako automobilka logicky nepřekope svůj nejpopulárnější model, který má za cíl generaci co generaci uspokojovat ty samé uživatele, resp. hodnoty:)
   Pro experimenty má (hmm, měl) Note řadu, která byla nositelem nových myšlenek pro otestování. S tímhle má teď Samsung samozřejmě problém. Nicméně to nijak neovlivní S8, který byl vyvíjen samozřejmě v souladu s koexistencí Note 7.
   Co ovlivní Note 7 v konceptu bude až Note 8, dřív se nic nestihne.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel