Qualcomm Snapdragon 830 má vyrábět Samsung: Údajně použije 10nm proces

Společnost Samsung se postarala o výrobu letošních čipsetů Qualcomm Snapdragon 820, které pohánějí drtivou většinu vlajkových smartphonů. Tento čip dal zapomenout na předloňské Snapdragony 810, které trpěly přehříváním a Samsung se rozhodl je ve svých telefonech vůbec nepoužít. Loňská spolupráce ale zřejmě přinesla své ovoce, a proto v ní budou oba giganti pokračovat.

Podle informací korejského serveru ET News má příští vlajkový čip Snapdragon 830 vyrobit opět Samsung, přičemž k výrobě má použít moderní 10nm proces, který opět posune efektivitu o kousek dál. Stejným procesem má být vyroben i vlastní čip Samsung Exynos 8895, tudíž je pravděpodobné, že oba modely nabídnou podobnou výkonnost a opět se setkají v různých variantách příštího vlajkového smartphonu Samsung Galaxy S8.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku