Domů » Bleskovky » Qualcomm Snapdragon 830 má vyrábět Samsung: Údajně použije 10nm proces

Qualcomm Snapdragon 830 má vyrábět Samsung: Údajně použije 10nm proces

Společnost Samsung se postarala o výrobu letošních čipsetů Qualcomm Snapdragon 820, které pohánějí drtivou většinu vlajkových smartphonů. Tento čip dal zapomenout na předloňské Snapdragony 810, které trpěly přehříváním a Samsung se rozhodl je ve svých telefonech vůbec nepoužít. Loňská spolupráce ale zřejmě přinesla své ovoce, a proto v ní budou oba giganti pokračovat.

Samsung-Galaxy-S4-Snapdragon-800

Podle informací korejského serveru ET News má příští vlajkový čip Snapdragon 830 vyrobit opět Samsung, přičemž k výrobě má použít moderní 10nm proces, který opět posune efektivitu o kousek dál. Stejným procesem má být vyroben i vlastní čip Samsung Exynos 8895, tudíž je pravděpodobné, že oba modely nabídnou podobnou výkonnost a opět se setkají v různých variantách příštího vlajkového smartphonu Samsung Galaxy S8.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. ReEdakce: Chtěl bych varovat před souvislostí výrobní proces-výkon:) To může při při podobném návrhu naznačovat max tak spotřebu, při obdobné velikosti pak cenu výroby na kus, ale to je tak vše. Ostatní se už odvíjí od toho, jak to poskládali. Blbě, dobře, s důrazem na jiné parametry.

  2. Nuž bude to ohromný prínos pre dnešné smartphony…. A už sa „trasiem“ na nový smartphon osadený týmto chipom.

  3. Tak to bude bomba!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).