Domů » Bleskovky » Samsung údajně vyvíjí 10nm čipset Exynos 8895: Testuje jej s taktem 4 GHz

Samsung údajně vyvíjí 10nm čipset Exynos 8895: Testuje jej s taktem 4 GHz

Současné vlajkové čipsety od Samsungu nabízí velmi vysoký výkon srovnatelný s konkurencí např. od Qualcommu. Nejinak tomu má být i příští rok, korejský výrobce již nyní pracuje na nové generaci Exynosů s označením 8895, která má přinést ohromující výkon a vysokou efektivitu.

exynos-8895-samsung

Toho má být dosaženo přechodem na nový 10nm proces (současné Exynosy jsou vyráběny 14nm procesem) a také vysokými takty – Samsung údajně svůj nový čipset testuje s taktem 4 GHz, byť prodejní verze zřejmě nabídne takty nižší. I tak má výkon narůst až o 30 procent oproti současné generaci 8890. Exynos 8895 má být konkurencí pro příští generaci Snapdragonů od Qualcommu, údajně nabídne stejnou spotřebu jako Snapdragon 830 taktovaný na 3,6 GHz. Prvním smartphonem s novým čipsetem bude patrně Samsung Galaxy S8, jehož debut tipujeme na veletrh MWC 2017.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Takze Samsung pracuje na procesoru, ktery ma mit stejnou spotrebu jako Snapdragon 830, ktery v soucasne dobe uz je na trhu a pritom bude mit OHROMUJICI vykon, ktery bude o 0.4 GHz vyssi, nez ma Snapdragon 830 (a to nejspis bude dle prekladane zpravy naopak o 0.7 GHz nizsi)???

  A kde je to ohromujici?

  • lerion (neregistrovaný)

   Pardon. Jasne ze 830 jeste neni).

  • Petr (neregistrovaný)

   Frekvence neni hlavnim ukazatelem vykonu. CPU s nizsi frekvenci muze mit vyssi vykon nez to s s vyssi frekvenci. Vse zalezi na pouzite architekture.

   • lerion (neregistrovaný)

    Predpokladam, ze architektura obou je ARM.

   • ARM je jen instrukcni sada, Samsung, Qualcomm a Apple si navrhuji vlastni jadra, proto se muze vykon pri stejne frekvenci o dost lisit.

   • lerion (neregistrovaný)

    Ano, anglicky Instruction Set Architecture. Takze architektura je porad ARM.

    Samozrejme je celkovy vykon CPU zavisly na dalsich faktorech jako je cache nebo pocet jader.

   • zipiik (neregistrovaný)

    OK, architektura je stejna, implementace se lisi.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).