Domů » Bleskovky » Samsung údajně vyvíjí 10nm čipset Exynos 8895: Testuje jej s taktem 4 GHz

Samsung údajně vyvíjí 10nm čipset Exynos 8895: Testuje jej s taktem 4 GHz

Současné vlajkové čipsety od Samsungu nabízí velmi vysoký výkon srovnatelný s konkurencí např. od Qualcommu. Nejinak tomu má být i příští rok, korejský výrobce již nyní pracuje na nové generaci Exynosů s označením 8895, která má přinést ohromující výkon a vysokou efektivitu.

exynos-8895-samsung

Toho má být dosaženo přechodem na nový 10nm proces (současné Exynosy jsou vyráběny 14nm procesem) a také vysokými takty – Samsung údajně svůj nový čipset testuje s taktem 4 GHz, byť prodejní verze zřejmě nabídne takty nižší. I tak má výkon narůst až o 30 procent oproti současné generaci 8890. Exynos 8895 má být konkurencí pro příští generaci Snapdragonů od Qualcommu, údajně nabídne stejnou spotřebu jako Snapdragon 830 taktovaný na 3,6 GHz. Prvním smartphonem s novým čipsetem bude patrně Samsung Galaxy S8, jehož debut tipujeme na veletrh MWC 2017.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments