Jak využít zařízení s Androidem jako bezpečnostní kameru?

Je mnoho důvodů, proč můžete v určitém okamžiku potřebovat bezpečnostní kameru. Někdy jen musíte sledovat vaše dítě v postýlce, jindy si chcete zabezpečit dům proti narušitelům. V každém případě je však pořízení klasického bezpečnostního kamerového systému velice nákladnou záležitostí. Co bychom to však byli za geeky, kdybychom si nedokázali poradit mnohem jednodušeji a hlavně levněji. Bezpečnostní kameru totiž snadno uděláte i ze starého zařízení s Androidem.

S trochou snahy tak váš smartphone do určité míry nahradí drahá řešení a pouze díky několika aplikacím dokáže věci, které pro většinu potřeb bezpečnostní kamery zcela postačí. Parádní návod připravila redakce serveru How To Geek, kde podrobně popisuje dva způsoby, jakým můžete svého smartphonu s Androidem využít.

Prvním způsobem je změna telefonu v detektor pohybu. Jakmile se před vaším telefonem něco pohne, smartphone zareaguje, okamžitě vytvoří fotografii a pošle vám ji na server (případně vás informuje textovou zprávou). Takto upravenou kameru můžete použít třeba tehdy, když budete chtít zjistit, kdo vám chodí na váš soukromý pozemek.

 

Druhým způsobem, jak si ze smartphonu udělat bezpečnostní zařízení, je klasická live stream kamera. Ta neustále nahrává a vysílá video do vašeho počítače nebo na váš server. Můžete tak sledovat dění ve vašem domě, když necháte děti doma nebo sledovat kus vašeho pozemku.

Vše, co k vytvoření prvního nebo druhého bezpečnostního zařízení potřebujete, je free aplikace jménem IP Webcam (na streamování videa), aplikace SECuRET SpyCam za $4,50 (na detekování pohybu před kamerou), nabíjecí kabel, WiFi připojení na posílání fotek či videa a samozřejmě androidí zařízení s kamerou. Kompletní návod, jak si svůj telefon přetvořit v bezpečnostní kameru, naleznete zde.

Autor článku
Miroslav Václavík
image/svg+xml
+

Kapitoly článku