Domů » Bleskovky » Jak využít zařízení s Androidem jako bezpečnostní kameru?

Jak využít zařízení s Androidem jako bezpečnostní kameru?

Je mnoho důvodů, proč můžete v určitém okamžiku potřebovat bezpečnostní kameru. Někdy jen musíte sledovat vaše dítě v postýlce, jindy si chcete zabezpečit dům proti narušitelům. V každém případě je však pořízení klasického bezpečnostního kamerového systému velice nákladnou záležitostí. Co bychom to však byli za geeky, kdybychom si nedokázali poradit mnohem jednodušeji a hlavně levněji. Bezpečnostní kameru totiž snadno uděláte i ze starého zařízení s Androidem.

S trochou snahy tak váš smartphone do určité míry nahradí drahá řešení a pouze díky několika aplikacím dokáže věci, které pro většinu potřeb bezpečnostní kamery zcela postačí. Parádní návod připravila redakce serveru How To Geek, kde podrobně popisuje dva způsoby, jakým můžete svého smartphonu s Androidem využít.

Prvním způsobem je změna telefonu v detektor pohybu. Jakmile se před vaším telefonem něco pohne, smartphone zareaguje, okamžitě vytvoří fotografii a pošle vám ji na server (případně vás informuje textovou zprávou). Takto upravenou kameru můžete použít třeba tehdy, když budete chtít zjistit, kdo vám chodí na váš soukromý pozemek.

 

Druhým způsobem, jak si ze smartphonu udělat bezpečnostní zařízení, je klasická live stream kamera. Ta neustále nahrává a vysílá video do vašeho počítače nebo na váš server. Můžete tak sledovat dění ve vašem domě, když necháte děti doma nebo sledovat kus vašeho pozemku.

Vše, co k vytvoření prvního nebo druhého bezpečnostního zařízení potřebujete, je free aplikace jménem IP Webcam (na streamování videa), aplikace SECuRET SpyCam za $4,50 (na detekování pohybu před kamerou), nabíjecí kabel, WiFi připojení na posílání fotek či videa a samozřejmě androidí zařízení s kamerou. Kompletní návod, jak si svůj telefon přetvořit v bezpečnostní kameru, naleznete zde.

Miroslav Václavík

6 komentářů

 1. Problem bych videl v nizke citlivosti telefonnich kamer (a u levnych modelu i mizerne kvalite), nemoznosti IR prisvitu, takze nejen v noci ale uz i v seru si s takovouto kamerou ani neskrtneme. Jako nouzovka, nebo obcasne ohlidani pres den spiciho mrnouska – proc ne.

  • S.M. (neregistrovaný)

   Nemoznost IR prisvitu?? Proc? to je takovej problem koupit na ebay za par dolaru IR ledky?

 2. Divitel (neregistrovaný)

  Bomba! Koupit mobil za 4 až 10 litrů a pak z něj udělat kameru za tisíc Kč! Fakt hustý! :-)

  • S.M. (neregistrovaný)

   Pokud jsi to nepochopil, clanek je o tom ze si muzes udelat IP cam ze STAREHO telefonu.

   Jo a mimochodem IP cam (aby stala za to) rozhodne nestoji tisic korun ale daleko vic :)

  • IP kamery jsou v různých cenových relacích. A kde bych vzal starý telefon? Snad telefonů mám jen tolik, kolik aktuálně potřebuju, ne? Když se rozbije, koupím nový, když si koupím nový dřív, starý prodám (nový si kupuju, protože starý už mele z posledního).

 3. Dobrý článek a prima nápad , ale jak tak koukám na ty příspěvky tak docela žasnu . Nerozumím tomu proč se vždycky a všude najde někdo kdo nenapsal nejspíš nikdy nic kludného a jen má x hloupých poznámek ke všemu co k něčemu je. Mimochodem , nějaký ten starý mobil nebo tablet s androidem se válí téměř v každé domácnosti. Když už nic , tak za pokus a zábavu to stojí .

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).