Domů » Články » Jak instalovat nová témata ?

Jak instalovat nová témata ?

Omrzel Birdvás již původní homescreen (téma) na vašem smartphone ? Jelikož Windows Mobile umožnují definovat si jako homescreen vlastní XML soubor, můžete si na display nastavit prakticky cokoliv (svátky, upomínky, alarm, ikonky zástupců…).

Instalace HomeScreenu
Homescreeny existují buď jako soubor s koncovkou *.cab, *.hme a nebo přímo *.xml soubor. Instalace *.cab a *.hml souborů je velmi jednoduchá, stačí pouze daný soubor nakopírovat do telefonu a poté jej spustit a vše už se naistaluje.

Instalace *.xml souboru je o něco složitější. Soubor (někdy k němu může být přiložen ještě obrázek s pozadím) nakopírujte do telefonu u WM2002 do složky /IPSM/Application Data/Home/ a u WM2003 do /Storage/Application Data/Home/. Poté si už jen stačí v nastavení telefonu vybrat daný homescreen a ten se vám pak zobrazí na základní obrazovce. Některé homescreeny potřebují pro své korektní fungování tzv. pluginy, které si můžete stáhnout v naší sekci Download (RjShorcuts, AlarmPlugin…). Některé homescreeny také mění celou barevnou paletu telefonu.

V naší Galerii si můžete stáhnout spousty pěkných motivů pro váš telefon.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).