TOPlist

Jak dostat MagSafe na telefon s Androidem? Pomůže toto šikovné příslušenství

Bezdrátové nabíjení s magnetickým prstencem
  • MagSafe můžete dostat prakticky na jakýkoliv smartphone s bezdrátovým nabíjením
  • Stačí na jeho záda nalepit prstenec s magnety
  • Na výběr je řada modelů od známých i neznámých značek

Příští měsíc to budou už tři roky od chvíle, kdy Apple představil iPhone 12 a s ním nabíjecí systém MagSafe. Firma z Cupertina tehdy nevymyslela nic světoborného – v podstatě jen „obalila“ cívku pro bezdrátové nabíjení magnetickým kroužkem a vymyslela několik doplňků, které jde na záda iPhonů připojit.

MagSafe na telefonu s Androidem?

Ve světě Androidu se několik výrobců pokusilo tento princip zkopírovat, avšak stalo se tak spíše u méně zajímavých telefonů bez většího globálního ohlasu – psali jsme například o smartphonu Nubia Z40 Pro nebo o technologiích Oppo MagVOOC a Realme MagDart. Existují ale i řešení, jak „MagSafe“ dostat prakticky na jakýkoliv telefon s Androidem.

Jedním z těchto řešení je Spiegen OneTap. Jedná se o magnetický prstenec, který je z druhé strany opatřen silnou lepicí páskou 3M – stačí jej tedy nalepit na záda telefonu (ideálně rovná a skleněná) okolo cívky pro bezdrátové nabíjení. Magnetický prstenec bude ze zad telefonu mírně vystupovat, měl by se však bez problémů vejít pod většinu pouzder.

Příslušenství není určené pouze pro telefony s Androidem, ale lze je využívat i u iPhonů – u starších chybějící technologii MagSafe doplní, u novějších přidá silnější magnety, díky kterým telefon lépe přilne například k držáku v autě, powerbance nebo vertikální bezdrátové nabíječce. Toto příslušenství Spiegen rovněž prodává.

Podobných řešení lze nalézt na internetu více, magnetické nálepky vyrábí například společnost Fixed. Na čínských webových tržištích jich lze rovněž nalézt mnoho, některé dokonce přímo zabudované do krytů telefonů. U nich však může být přilnavost magnetů nižší, proto je lepší před nákupem projít uživatelské recenze.

Přidávání magnetických kroužků na záda telefonů je zřejmě pouze dočasným řešením – skupina Wireless Power Consortium (WPC) totiž letos na veletrhu CES představila nový standard Qi2, který již s magnetickým prstencem okolo nabíjecí cívky počítá, a navíc zvyšuje nabíjecí výkon až na 15 wattů. Zástupci WPC prozradili, že první telefony a nabíječky využívající standard Qi2 by měly dorazit do konce letošního roku.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích.

Kapitoly článku