Nubia Z40 Pro přináší do světa Androidu vlastní obdobu MagSafe

Nubia Z40 Pro 5

Značka Nubia, která patří čínskému ZTE, představila v tomto týdnu svůj nový vlajkový smartphone Nubia Z40 Pro. Kromě vysokého výkonu a silné fotovýbavy zaujme i jednou specialitou – obdobou nabíjecí technologie MagSafe, kterou známe z jablečných telefonů.

Nubia Z40 Pro: konzervativní vzhled

Nubia Z40 Pro vypadá na první pohled jako velmi seriózní zařízení. Může za to jednak existence pouze dvou konzervativních barevných variant, černé a šedé, a také hranatější tvar celého zařízení připomínající například nedávno představený Samsung Galaxy S22 Ultra. Aby neměl telefon tvar přesného kvádru, zaoblil výrobce zadní i přední stranu včetně displeje.

Nubia Z40 Pro 1

Zobrazovač typu AMOLED má úhlopříčku 6,67”, Full HD+ rozlišení a obnovovací frekvenci 144 Hz. Panel zvládá zobrazit 100 procent barev ve spektru DCI-P3, hráče pak potěší obnovovací frekvence dotykové vrstvy 360 Hz. Do displeje je integrována čtečka otisků prstů i 16Mpx selfie kamera, jejíž čočka si vyžádala kruhový výřez nahoře uprostřed.

Silná sestava fotoaparátů

Elegantní fotomodul na zádech, který opticky zabírá téměř celou šířku zařízení, hostí krom LED přisvícení a laserového ostření celkem tři fotoaparáty:

  • Hlavní 64Mpx s optickou stabilizací a světelností f/1.6
  • Širokoúhlý s rozlišením 50 Mpx, úhlem záběru 116° a světelností f/2.2
  • Periskopický s rozlišením 8Mpx, optickou stabilizací, 9× hybridním zoomem a světelností f/3.4

Nubia Z40 Pro 3

Pohon telefonu má na starosti vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, o jehož chlazení se stará vícerozměrný chladící systém, přičemž komponenty pro odvod tepla zabírají celkovou plochu 35 tisíc milimetrů čtverečních. Systém obsahuje chlazení kapalinou, vypařovací komoru a několik vrstev grafitu. Aktivní chlazení ale přítomno není – to najdete v sesterském herním modelu Red Magic 7.

MagSafe a Android

Nubia Z40 Pro bude existovat v několika paměťových variantách, v nejvyšší konfiguraci můžete dostat 16 GB RAM a 1TB úložiště. Slot na paměťovou kartu chybí, stejně tak i dedikovaný audio port. Potěší však přítomnost stereo reproduktorů s certifikací DTS: X Ultra.

Vestavěný akumulátor má kapacitu 5 000 mAh a dobíjí se výkonem až 80 wattů. Pokud si však zakoupíte speciální edici „Gravity“, dostanete menší 4600mAh baterii, která podporuje magnetické bezdrátové nabíjení à la Apple MagSafe. I v případě Nubie se jedná o klasické Qi nabíjení s magnetickým prstencem okolo, kdy maximální výkon činí 15 wattů. Nubia pro toto řešení nabízí jak klasickou nabíječku do USB, tak i držák do automobilu nebo powerbanku.

Nubia Z40 Pro 2

Cena a dostupnost

V Číně půjde Nubia Z40 Pro do prodeje dne 2. března 2022. Cena bude začínat na 3 399 CNY (asi 11 800 korun bez DPH) za variantu 8/128 GB. Za model s 12/256 GB a magnetickým nabíjením dáte nejméně 4 299 CNY (asi 15 tisíc korun bez DPH).

Nubia Z40 Pro 4

Magnetická nabíječka přijde na 119 CNY (asi 450 korun bez DPH), autonabíječka na 169 CNY (asi 600 korun bez DPH) a magnetická powerbanka s kapacitou 10 000 mAh na 249 CNY (asi 900 korun bez DPH).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku