Domů » Bleskovky » Jailbreak pro Windows Phone 8: Dočkáme se neoficiálního obchodu s aplikacemi?

Jailbreak pro Windows Phone 8: Dočkáme se neoficiálního obchodu s aplikacemi?

Běžný uživatel nemá možnost v operačním systému Windows Phone 8 spouštět neoficiální a neschválené aplikace, a naštěstí pro vývojáře se této platformě úspěšně vyhýbá i warez. Na Androidu je instalace libovolných aplikací poměrně jednoduchou záležitostí, v případě systému iOS je nutné mít jailbreak.


Lumia 920 s jailbreakem

Čínská skupina Poansoul však před několika okamžiky zveřejnila video, na kterém ukazuje odemčenou Lumii 920 (recenze). Na tomto kusu jsou autoři schopni spouštět vlastní aplikace, na hlavní obrazovce rovněž nelze přehlédnout tři sloupce s dlaždicemi.

  

Skupina Poansoul chce vytvořit vlastní jailbreak pro všechny telefony se systémem Windows Phone 8 a zároveň má v plánu spustit samostatný (neoficiální) obchod s aplikacemi, ze kterého si uživatelé budou moci instalovat nástroje, které by se do Windows Phone Store nikdy nedostaly. Autoři zmiňují, že rozhodně nebudou podporovat warez, v obchodu mají být dostupné především utility pro tweakování systému.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments