Domů » Bleskovky » iPhone Xs Max v testu odolnosti. Výměna zad stojí jako polovina celého telefonu

iPhone Xs Max v testu odolnosti. Výměna zad stojí jako polovina celého telefonu

Náš oblíbenec Zack z YouTube kanálu JerryRigEverything dostal do svých rukou nejnovější iPhone Xs Max a podrobil jej svému tradičnímu odolnostnímu testu. Našel u telefonu, jehož cena začíná na 33 tisících korunách, nějaké konstrukční slabiny?

iPhone Xs MAX Durability Test - How weak is the big iPhone?

Není safír jako safír

Jako vždy přišel jako první na řadu test odolnosti vůči poškrábání, z něhož nový iPhone vyvázl podobně jako konkurenční telefony, což je trochu škoda. Ne tak ani kvůli jeho vyšší ceně, ale spíše kvůli proklamacím Apple – nové iPhony prý mají být chráněny nejodolnějšími skly, která kdy byla pro smartphony vyrobena, čočku hlavního fotoaparátu má navíc chránit sklo safírové. A výsledek?

Všechna skla (i to „safírové“) je možné poškrábat hrotem s tvrdostí 6 podle Mohse, tedy stejně jako jakoukoliv Gorillu z posledních let. Nutno podotknout, že o vyšší odolnosti vůči poškrábání Apple při premiéře nehovořil, nový skla mohou být například lépe obrněná vůči pádům. A safír je u Applu standardně měkčí už u starších iPhonů nebo u minulé generace Apple Watch.

Apple Watch 3: připlácet za safír se nevyplatí, poškrábe se stejně jako odolné sklo

Rámeček telefonu včetně tlačítek je vyroben z oceli, mezi ním a skleněnými plochami se nachází tenká plastová mezivrstva, která má sloužit k tlumení nárazu. To je velice důležité, neboť výměna prasklého zadního skla může udělat pořádný vítr v peněžence; podle oficiálního ceníku Apple Care přijde na 599 dolarů, což je víc než polovina ceny celého telefonu.

Hardwarové parametry iPhone Xs Max
Systém: iOS 12
Rozměry: 157,5 x 77,4 x 7,7 mm, Hmotnost: 208 gramů
Čipset: Apple A12 Bionic, 7nm
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64/256/512 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 6,5", Super Retina, 1242 × 2688 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 7 Mpx, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: Lightning
Baterie: 3174 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Zahraniční recenze iPhone Xs a Xs Max: majitelé iPhone X nemají důvod k přechodu

Nezlomí se

V testu ohněm obstál iPhone Xs Max velmi dobře. OLED displeje mají tu vlastnost, že jejich zahřátí vysokou teplotou vede k nenávratnému zničení pixelů, avšak iPhone ustál minutový žár bez potíží. V testu na ohyb obstál díky svému ocelovému tělu bez ztráty kytičky, aféra bendgate se ani při takto velkých rozměrech telefonu opakovat nebude.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments