Domů » Bleskovky » V Číně vám u iPhone 6 za 60 dolarů zvětší paměť z 16 na 128 GB

V Číně vám u iPhone 6 za 60 dolarů zvětší paměť z 16 na 128 GB

Čínská společnost BeSound se sídlem v Shenzenu začala nabízet poměrně netradiční službu, díky které mohou (nejen) místní zákazníci „ušetřit“ při pořizování 128GB verze iPhonu 6. Jejich zaměstnanci totiž za 60 dolarů (zhruba 1450 Kč) nabízejí navýšení paměti ze základní 16GB varianty na nejvyšší 128GB verzi.

iPhone_pamet

Zákazníkovi tedy stačí, když si u Applu koupí 16GB iPhone, který odnese na pobočku společnosti. Tam mu některý z pracovníků během zhruba 30 minut telefon rozebere, výchozí paměťový čip nahradí větším od Toshiby a ještě vám k tomu prý přenese stávající data. O ztrátě záruky už BeSound nehovoří, ale je celkem jasné, že kdybyste v budoucnu takto upravený telefon odnesli do servisu, pravděpodobně ihned poznají, že „něco nesedí“.

Řada místních uživatelů ale tento risk ráda podstoupí, a to především díky viditelné finanční úspoře. Podle slov společnosti takto každý den upraví okolo 50 jablečných zařízení. Pokud si porovnáme oficiální českou cenu 16GB a 128GB iPhone 6, je zde cenový rozdíl 6 400 Kč, což rozhodně není málo. Kromě iPhonu 6 BeSound umí navýšit paměť také u iPadu Air a starších Apple zařízení.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments