Domů » Bleskovky » iPhone 7 znovu na scéně. Hlavní změny se odehrají pod kapotou

iPhone 7 znovu na scéně. Hlavní změny se odehrají pod kapotou

V posledních týdnech se objevuje stále více nových informací o chystaném iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Množství fotografií nejrůznějších komponent či rovnou celé šasi dávají tušit, že s designem Apple letos nijak výrazně experimentovat nebude a soustředit se bude spíše na „vnitřnosti“. Vydá se tak podobnou cestou jako Samsung, který tuto strategii aplikoval u Galaxy S7, což se mu nadmíru vyplatilo.

Nejen větší iPhone 7 Plus (5,5″), ale i menší varianta se 4,7″ displejem by konečně měla nabídnout fotoaparát s optickou stabilizací obrazu. Některé spekulace hovoří o tom, že by Apple mohl použít duální fotoaparát nejen od Sony, ale také od LG, a to kvůli dubnovému zemětřesení, které postihlo japonské město Kumamoto. Právě tam má totiž Sony továrnu na výrobu fotomodulů.

Je také docela možné, že fotografie šasi s prostorem pro duální fotoaparát vyobrazovaly pouze testovací prototypy a u finálního iPhonu se setkáme s jedním objektivem. Doufejme také, že Apple bude o něco více šetřit místem – loňská generace má zbytečně velké okraje, což zejména z 5,5″ modelu dělá pořádného obra (ve srovnání se Samsungem Galaxy S7 edge).

iphone7render
Takto by měl iPhone 7 vypadat

Rozmístění hlavních prvků zůstane shodné s loňskými modely, pouze je jinak řešeno vedení plastových linek antén, které už nepůsobí tak nevzhledným dojmem. Vzhledem k neustále snižující se tloušťce zařízení má z iPhonu 7 více vyčnívat čočka fotoaparátu a zmizet by měl 3,5mm výstup na sluchátka. Letos by také Apple vůbec poprvé měl do portfolia zařadit i 256GB variantu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

6 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Každej tejden ten samej článek… dík.

 2. Pacik (neregistrovaný)

  Doufám, že dostanou rozum, a nevydají hnus, který má zase extrémně široké rámečky a vystouplou čočku fotoaparátu… Boha, ať si někdo z těch co navrhují a schvalují design, zkusí ovládat telefon na stole když se neustále kolébá…

 3. darkagent (neregistrovaný)

  No jo, když již ovečky dostávají rozum a poslušně nekupují to co by se mělo, tak je potřeba jím připomínat jak je to dobré a oni se ještě nějaké hloupé pořád najdou :)

 4. Craftmanek (neregistrovaný)

  Jako nevím, ale natěch fotkáh to vypadá tlustě, hnusně, ta čočka kazí jinak celkem hezký dojem …. :/ To muj čajnan vypadá mnohem lepé než toto … žádná vystouplá čočka fotaku, jednoduchý, ale hezký design, mnohem menší rámečky ….

 5. Radka (neregistrovaný)

  A odkdy by se měl prodávat?
  Děkuji

  • franta (neregistrovaný)

   Taky by mne to zajimalo. Chtel bych si vychutnat atmosferu a postavit se do fronty par dni pred zacatkem prodeje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).