Domů » Bleskovky » iPhone 7 znovu na scéně. Hlavní změny se odehrají pod kapotou

iPhone 7 znovu na scéně. Hlavní změny se odehrají pod kapotou

V posledních týdnech se objevuje stále více nových informací o chystaném iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Množství fotografií nejrůznějších komponent či rovnou celé šasi dávají tušit, že s designem Apple letos nijak výrazně experimentovat nebude a soustředit se bude spíše na „vnitřnosti“. Vydá se tak podobnou cestou jako Samsung, který tuto strategii aplikoval u Galaxy S7, což se mu nadmíru vyplatilo.

Nejen větší iPhone 7 Plus (5,5″), ale i menší varianta se 4,7″ displejem by konečně měla nabídnout fotoaparát s optickou stabilizací obrazu. Některé spekulace hovoří o tom, že by Apple mohl použít duální fotoaparát nejen od Sony, ale také od LG, a to kvůli dubnovému zemětřesení, které postihlo japonské město Kumamoto. Právě tam má totiž Sony továrnu na výrobu fotomodulů.

Je také docela možné, že fotografie šasi s prostorem pro duální fotoaparát vyobrazovaly pouze testovací prototypy a u finálního iPhonu se setkáme s jedním objektivem. Doufejme také, že Apple bude o něco více šetřit místem – loňská generace má zbytečně velké okraje, což zejména z 5,5″ modelu dělá pořádného obra (ve srovnání se Samsungem Galaxy S7 edge).

iphone7render
Takto by měl iPhone 7 vypadat

Rozmístění hlavních prvků zůstane shodné s loňskými modely, pouze je jinak řešeno vedení plastových linek antén, které už nepůsobí tak nevzhledným dojmem. Vzhledem k neustále snižující se tloušťce zařízení má z iPhonu 7 více vyčnívat čočka fotoaparátu a zmizet by měl 3,5mm výstup na sluchátka. Letos by také Apple vůbec poprvé měl do portfolia zařadit i 256GB variantu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments