Domů » Bleskovky » Nové iPhony budou opět lámat rekordy. Během prvního víkendu se má prodat 10 milionů kusů

Nové iPhony budou opět lámat rekordy. Během prvního víkendu se má prodat 10 milionů kusů

Zahájení prodejů nové generace jablečného telefonu bývá vždy divoké a fanoušků, kteří ji chtějí dostat do svých rukou co nejdříve rozhodně není málo. Mimo pověstné fronty před Apple Store obchody to dokazují také čísla – loňský iPhone 6 si během prvních tří dnů po uvedení do prodeje našel přes 10 milionů majitelů. Nyní se Apple nechal slyšet, že počet předobjednávek iPhone 6s a 6s Plus je natolik vysoký, že se letos očekává prolomení výše uvedeného rekordu, přičemž první várka telefonů (v předobjednávkách) je již beznadějně rozebrána.

 

Pravdou je, že tento rok spadá oproti tomu loňskému do první vlny regionů také Čína. Výrobce současně ujistil, že zpočátku prodeje bude k dispozici více kusů a dostat by se tak mělo relativně brzy i na ty, kdo si novinku nepředobjednali. Zajímavostí je také fakt, že 5,5palcový model se dle dostupných informací těší výrazně většímu zájmu, než jeho menší sourozenec.


Stane se 3D (Force) Touch pro uživatele skutečně důvodem k upgradu?

iPhone 6s a 6s Plus zamíří do prvních obchodů v pátek 25. září a analytici očekávají, že do konce roku by výrobce měl stihnout prodat 80 milionů zařízení. To je o 6 milionů více, než v případě stejného období v minulém roce. Částečně se tyto odhady opírají také o to, že technologie 3D Touch by mohla pro mnoho zákazníků být důvodem k upgradu a to především pro část ze 70 %, kteří používají iPhone z roku 2013 či starší. Ve Spojených státech na tom svůj podíl bude mít také program iPhone Upgrade, jenž umožní mít při měsíčním splácení každý rok nejnovější model.

Tipy ke čtení

Na SMARTmanii se v pátek 25. září odpoledne můžete těšit na článek a videopohled s prvními dojmy z nových iPhonů.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

15 komentářů

 1. Že by 5 mil. iOveček.

  • Kamaráde „MAREK1“ – jen dodám: SPOKOJENÝCH , jak říkáš oveček.

  • Řeknu ti to takhle, mám Lenovo za 15k a příští telefon rozhodně nebude Lenovo (podpora je děs). Nevím kde skončím, ale pointa je, že Apple prostě nena*írá své uživatele, proto mu trvale rostou prodeje. Opakované nákupy uživatelů (1-5 letitá perioda) a přibírá nové. V tom tkví kouzlo úspěchu;-)

   Ale, že bych se označil za něco víc než „ovečka“ jen pro to, že nejsem spokojen u dané společnosti, to mě nikdy nenapadlo. Době, nejsem ovečka, jsem totiž nespokojen se svým výrobcem. Ale definice je to tedy hodně podivná:)

  • U telefonu s Androidem jsi počítal s podporou? WTF?

 2. Bohužel, pokud Microsoft za 3 týdny nevytáhne nějaké utajované eso z rukávu, pořídím si iPhone také. Byl jsem s telefony Nokia prakticky od začátku, nyní je tomu více než 17 let, ale zdá se, že Microsoft nedokáže přijít s telefonem, který by mě dokázal nadchnout. Škoda…

  • Tak ja už som nevydržal a som 1/2 u Apple. A plná spokojnosť. Áno vidím tam obmedzenia a nedostatky ale v plynulosť systému to plne vynahradzuje.

  • Přesně – sem na Nokii cca 16 let měl sem samozrejmně i jiné ale jako vedlejší – vždy sem nějakou Nokii měl doma. MS prostě s 950 nedokázal navázat dle mého, neboť krom continuu a snímači očka je to ,,ořezaná,, zvětšená 930 – nevidím v tom žádný posun, něco co by mě nadchlo jako fotomodul u 1020 jako MC co Nokia vyvíjela…. Continuům jednou může být fajn ale dnes ne. Neumí Win32, je to krom domova nepoužitelné protože těžko čekat, že lidi budou mít doma docky abych si připojil svůj telefon, no a na doma mi to je k…. Když mam PC.

   Taky jdu k iPhonu protože mi ty produkty dávají smysl a funkčnost. WP platforma dle mého pořád top řešení pod 10 000 a občas zajímavé i za víc, ale to občas se teď vytratilo….

  • RADECZEK, já jsem na tom stejně. V době zahájení prodeje iPhonu 6S budu zrovna v Německu, tak by se dal koupit, ale čekám s čím přijde MS. Bohužel se obávám, že to nic převratného nebude.

  • Aplikace na Windows 10 už jsou stejně plynulé jako na iPhonu, a to díky kompilaci do nativního kódu. Takže stejně výkonný telefon seženu za polovinu. Jinak iPhone je jediná rozumná alternativa s podporou.

  • Jinak Continuum bych řekl, že je velká pecka. Kdo viděl prezentaci Applu, tak jsou za MS nějaký ten pátek (iPad Pro vs Surface Pro) a to ještě nemají unifikovaný OS.

  • Tak Surface Pro toho umí bezpochyby více. Otázka zní do jaké míry je to Tablet. Narážím tím na jeho šířku a hlavně aktivní ventilátor. iPad Pro je specificky zaměřený tablet, myslím obojí je krásné a top ve své třídě, ale obojí je o něčem jiném. Pokud beru W10 tak na mobilu a Malém tabletu to také není W10 z PC. Tak do jisté míry v podstatě to samé i kdy to MS nazve stejně a zdílí to třeba značné množství kódu. Jinak ale to Continium – v budoucnu to určitě bude zajímavý ale dneska to asi nikdo nevyužije – nebo já ne tedy sám za sebe. Obětoval bych ho za senzorový čudlíky:)

  • Jan (neregistrovaný)

   Presne tak. iPad PRO sa mi velmi paci, ale osobne by som ho pouzival asi len na kreslenie a aj to by ma po tyzdni prestalo bavit. Na tabletovanie je proste prilis velky. V tomto u mna stale vedie iPad Mini.

  • Vidíš já si zase říkal že s iPhone 6s plus malej tablet nebudu potřebovat a buď pak vezmu iPad Pro nebo Macbook 12″ 2015 – potřebuju něco pasivního. Jen obojí je trochu o něčem jiném ale uvidíme – líbil by se mi pasivní Mac 21-27″

 3. Klátitel (neregistrovaný)

  Obdivuju Apple, že si vystačí s poměrně zastaralým a méně výkonným hardwarem. A přesto dokáže udělat nejrychlejší a uživatelsky TÉMĚŘ dokonalý systém. Do telefonu můžete dát 32 GB RAM + Android a stejně to bude zabržděný systém…

 4. peter (neregistrovaný)

  pozoruhodne vzdy sledovat kolko glupakov na svete beha

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).