Domů » Bleskovky » iPhone 6 ve stratosféře: I takhle se dá testovat odolnost ochranného pouzdra (video)

iPhone 6 ve stratosféře: I takhle se dá testovat odolnost ochranného pouzdra (video)

iPhone se za dobu své existence podrobil ohromnému počtu všelijakých testů odolnosti. Mezi ty nejzajímavější ze všech dosud provedených se nyní zařadil nový pokus, kdy byl iPhone 6 vynesen pomocí balónu a letecké soupravy z britského venkova do výšky necelých 31 kilometrů nad povrchem Země, přičemž společnost mu dělaly ještě dvě GoPro kamery, GPS lokalizér a záložní telefon s GPS a aktivním sledováním polohy. Jde o kampaň výrobce odolných pouzder Urban Armors Gear a iPhone byl tak pochopitelně uložen v jednom z nich.

Po vynesení do stratosféry byl na pospas osudu a přestože jeho pád brzdil padák, musel se potýkat s teplotami přibližně -61 °C (což vybilo jeho baterii), větrem o rychlosti přes 110 km/h a sám rotoval rychlostí 150 otáček za minutu. Přistání nebylo nejměkčí a souprava, na níž byl telefon přidělán, náraz nevydržela. Důležité však je, že samotný iPhone 6 vyvázl bez škrábance a po dobití baterie normálně fungoval. Jak celá akce vypadala vám ukáže video níže.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

5 komentářů

 1. wladeq (neregistrovaný)

  A já si dycky myslel že ten samotný telefon je vlastně pouzdro. Za chvíli se bude kupovat pouzdro na pouzdro!

 2. lerion (neregistrovaný)

  Co měl tento „test“ dokázat? Že telefon v pouzdru přežije výstup do stratosféry? No jéje. Ještě aby ne. A že telefon, který v takovém pouzdru spadne lehce na zem (dopad byl očividně hodně měkký) bude v pohodě? No ještě aby ne…

  A to doplní o trapnou grafiku a „husté“ kecy… Fakt super…

 3. Test ukázal možnosti a odolnost kamery, která celou akci zaznamenala :)

 4. spokojenyhonza (neregistrovaný)

  Pouzdra od UAG jsou super, jedina skoda je ,ze jsou jenom pro par mobilu a tabletu. Uz rok jim pisu at udelaji pouzdro pro LG G2 a asi se nedockam.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).