iPhone 6 má dostat baterii s větší kapacitou, výdrž ale příliš nevzroste

Současný iPhone 5S ukrývá ve svých útrobách baterii o kapacitě 1 560 mAh, což je v porovnání s konkurencí poněkud nízká hodnota. Téma slabé výdrže iPhonu se dokonce stalo pilířem nové reklamy Samsungu.

Podle čínského technologického serveru IT 168 má však v příští generaci iPhone dojít k mírnému zlepšení, které bude záležet především na efektivitě nových procesorů A8, nové verzi operačního systému iOS 8 a také na nových bateriích o vyšší kapacitě. U 4,7palcového modelu má dojít k nárůstu na 1 800 mAh, což není nijak dech beroucí hodnota, přihlédneme-li k faktu, že se výrazně zvětší úhlopříčka displeje, která bude mít za následek vyšší energetickou náročnost.

  

Lepší situace má nastat u 5,5palcového modelu, který má dostat rovnou 2 500mAh baterii, i zde však bude výdrž záviset na optimalizaci hardwaru se systémem a energetické náročnosti velkého displeje. Pro srovnání například LG G3 při stejné úhlopříčce nabídne baterii o kapacitě 3 000 mAh, OnePlus One nebo Galaxy Note II ještě o 100 mAh vyšší.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku