iPhone 6 a iPhone 6 Plus se začal prodávat v ČR: Jaké jsou oficiální české ceny?

iPhone 6 (recenze) a iPhone 6 Plus (videopohled) se úderem dnešní půlnoci začal prodávat v České republice. Příští pátek 31. října bude dostupný také na Slovensku. Na Apple.cz si tentokrát dali skutečně na čas a oficiální ceny pro náš trh zveřejnil teprve před několika málo okamžiky. Nejlevnější iPhone 6 v 16GB variantě pořídíte od 18 390 Kč včetně DPH.


iPhone 6 a iPhone 6 Plus je od dnešního dne oficiálně dostupný na českém trhu

V přípapadě iPhone 6 uvádí Apple aktuálně dobu doručení v rozmezí 5 až 7 dnů pro všechny tři paměťové varianty. U většího iPhone 6 Plus  se doba dodání pohybuje v rozmezí 1 až 2 týdnů. Termíny se samozřejmě mohou měnit v závilosti na nových dodávkách a poptávce zákazníků. Nové modely seženete také u našich operátorů a u autorizovaných prodejců (Apple Premium Reseller) iSetos, iWant, Alza.cz, CZC.cz a dalších.

 Oficiální české ceny (s DPH)

iPhone 6

iPhone 6 Plus

16GB verze

18 390 Kč

21 190 Kč

64GB verze

21 190 Kč

23 990 Kč

128GB verze

23 990 Kč

26 790 Kč

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

88 komentářů

 1. Oliverus (neregistrovaný)

  Mobil za cca 20000? Není to jen o penězích, ale dát za mobil takovou částku mi přijde prostě mimo. A je jedno, jestli to je Apple nebo někdo jiný. Zvláště, když za poloviční cenu dnes můžete míti přibližně to samé. Image iPhone už nebudí takový lesk jako dříve. Ba naopak! Ne přátelé, nebudu ve frontě mezi iOnanist. Steve Jobs zemřel a je to prostě znát!

  • johny (neregistrovaný)

   no tak ses přidal mezi iJobsisty :D

  • MrViki (neregistrovaný)

   V čem je to jako znát?

  • uni (neregistrovaný)

   Je mi smutno z dnešních lidí, kteří se neustále přesvědčují (no, spíše marketing daných společností), že mohou mít to samé „za polovinu“. Ano, výjimečně to občas platí, ale rozhodně ne obecně a rozhodně ne u technologií….

  • MrViki (neregistrovaný)

   Já si takhle jednou výhodně koupil notebook Acer, který umí to co ostatní (má stejné papírové parametry), ale je „za polovinu“. No nebylo to dobré rozhodnutí.

  • uni (neregistrovaný)

   MrViki: to mi připomíná jisté výsledky nedávno zveřejněného průzkumu o nestabilnějších NB s Windows. Acer si to za rámeček rozhodně nedá:) Zato prvenství a další umístění v TOP 10 bude pro některé zde asi hooooodně hořká pilulka:D A to nejsou nutně ani nejdražší na trhu.

  • Dušan (neregistrovaný)

   To UNI: Jen pro zajímavost. Můžeš sem prosím hodit odkaz na ten průzkum? Díky.

  • Knoxx (neregistrovaný)

   Škoda, že nový iphone je na tom kvalitativně jako ten Acer..

  • uni (neregistrovaný)

   Dušan (neregistrovaný): uf sorry, tohle se na mě sype v RSS a nijak nearchivuji (jen delší články do Pocketu „na později“, což toto nebyl ten případ).

  • uni (neregistrovaný)

   Bylo tam cosi o několikaměsíčním měření, snad jakási Izraelská instituce, hezky (a očekávaně, co si budeme nalhávat) se tam umisťovali Dell přístroje a 2x ona hořká překvapivá pilulka. Víc si z toho nevybavím.

 2. jarda (neregistrovaný)

  Jo. A navíc, ten nejlevnější je za 18000 pouze s 16GB pamětí. Za tuto cenu mám špičkový Sony Z3 Compact a 128GB kartu k tomu. Takže díky, iphone opravdu ne!!!!

  • zbynda01 (neregistrovaný)

   Pravda je, že 20k za telefon je hrozně moc. Ale zase se podívejte, za kolik prodáte za dva roky iPhone a za kolik telefon s Androidem.

  • Johny (neregistrovaný)

   Řešit že iPhone je drahej je jako řešit že je drahý jakýkoliv jiný zboží. Já mam třeba kabát, kterej je podstatně dražší, než nějakej iPhone. Přitom stejnou službu mi udělá bunda z Lídlu. Teda lepší, protože má kapucu. A? Prostě když na to nemam, nebo mi ta cena nepřijde opodstatněná, tak si to nekoupim a koupim si Z3 nebo bundu z Lídlu.

  • asd (neregistrovaný)

   Zlé prirovnanie bunda z lidlu a Z3.

   Ono kvalita iphonu sa rovná Androidom a aj tak je drahší to ľuďom vadí. Pretože sa svoju cenu neponúka žiadnu kvalitu navyše ako Android telefón.

   S tým že si ho nekúpim súhlasím za tú sumu si môžem kúpiť kvalitnejší a lepšie vybavený telefón + nejaké príslušenstvo navyše a poslúži mi rovnako dobre ako iphone a možno aj lepšie

  • Johny (neregistrovaný)

   Koukam že si nepochopil, co píšu. Tak si to přečti ještě jednou.

  • asd (neregistrovaný)

   pochopil len mi vadilo to prirovnanie Z3 ku bunde z lidlu.

   skorej by si mal ten tvoj drahý kabat (iphone) porovnať s rovnakým kabátom (kvalita spracovania, materiál, atď )ale za nižšiu cenu (Z3)

  • Johny (neregistrovaný)

   Očividně nepochopil. Řikam ti, přečti si to znova a zamysli se nad tim.

  • uni (neregistrovaný)

   asd (neregistrovaný): Co je to za srovnání, zařízení vs OS?

   Ad zmiňované Sony, nic proti daným modelům, ale srazit cenu o 1500,- (z 20k) ještě než se to vůbec kloudně ukáže na krámě? Tomu se říká udržení hodnoty:) Ale v tom bylo Sony vždy perfektní, srážet hodnotu hiendu lidem v ruce (doslova):)

  • asd (neregistrovaný)

   A čo má zrazenie ceny spoločné s kvalitou a funkčnosťou zariadenia? Len za mňou nechojte že o dva roky to nepredam a podobne hluposti to ma nezaujima aj tak nepredavam tie telefóny. Mne je uplne jedno aku hodnotu to bude mať o dva roky mna zaujima za čo to kupim a aka je za tu cenu kvalita a v tomto je apple na konci …

   @Johny (neregistrovaný) pochopil skôr ty si nepochopil mňa…

  • uni (neregistrovaný)

   asd (neregistrovaný): Asi to chce více zkušeností s danými věcmi:) Fakt je nesmysl tvrdit, že cena a kvalita nejsou spojené (velmi často jsou a v době „kurvítek“ ještě více).

  • Johny (neregistrovaný)

   ASD: No holt komu není z hůry… Zaprvé jsem nikde nesrovnával Z3 s bundou z Lídlu. Tohle srovnání si si vytvořil ty, stejně jako jsem nikde nesrovnával iPhone se svým kabátem. Byl to pouze příklad pro ilustraci toho, že obě věci mají stejnou funkci a bunda v mnoha ohledech předčí funkce kabátu, ale mě naprosto nezajímá a vybral jsem si dle svých preferencí ten kabát. Proč? protože se mi víc líbí a mam na něj. Ovšem chytrák jako ty pujde v bundě a bude si myslet, jak chytře na to vyzrál, protože takovej kabát co mam já nepotřebuje a až bude padat sníh, poznám, jak jsem prohloupil. Už ti to docvaklo, o čem je muj příspěvek nebo furt nic?

  • Johny (neregistrovaný)

   ASD: protože je tam zase potřeba jisté schopnosti analogie a chápání metafory, shrnu to dvěma větama z původního příspěvku: „Řešit že iPhone je drahej je jako řešit že je drahý jakýkoliv jiný zboží.Prostě když na to nemam, nebo mi ta cena nepřijde opodstatněná, tak si to nekoupim a koupim si…“ něco levnějšího.

  • Xwert Is (neregistrovaný)

   podstatněná, tak si to nekoupim a koupim si Z3 nebo bundu z Lídlu. Toto celkom znie ako prirovnanie Z3 k Lidlu..

   Zvolil by som iné príklady lebo človek si to môže vyložiť vo viacerých verziách..

  • Martin... (neregistrovaný)

   UNI: to je naprosto normální obchodní politika všech značek, že se smartphon (a ozvláště vlajkové lodi) zpočátku silně cenově nadhodnotí, aby se vydělalo na největších závislácích, kteří daný mobil musí mít hned, a pak po měsíci dvou to o několik tisíc klesne na reálnější cenu, kde se to drží už stabilněji. Na tom není nic divného. Že si Apple vytvořil mnohem větší závislost na svých výrobcích, a tak si může držet nadhodnocenou cenu mnohem déle, je jiný problém.

  • Martin... (neregistrovaný)

   Zbynda: „Pravda je, že 20k za telefon je hrozně moc. Ale zase se podívejte, za kolik prodáte za dva roky iPhone a za kolik telefon s Androidem.“ Ano, za kolik se za dva roky daný Iphone prodává? Z nějakého důvodu si applisté pořád myslí, že když Apple svůj telefon dlouho nezlevní, že ho za takto stále vysokou cenu po dvou letech i prodají. Který jablíčkář by si ale za takto stále vysokou cenu koupil dva roky starý model, když by mohl – jak sami neustále říkáte – jen lehce připlatit a rovnou si koupit o dva modely novější Iphone? Řekl bych, že přes 90% všech starých Iphonů skončí spíše někde ve šuplíku, protože o něj za tu cenu nikdo nebude stát (nebo musíte zkousnout, že ho prodáte mnohonásobně levněji, než jste kupovali). Pravda, až Vám starý model bude ležet v šuplíku, můžete si pořád s uspokojením říkat, že má dle Apple storu pořád vysokou cenu (když Vás teda to vědomí uspokojí).

  • Kendal (neregistrovaný)

   Martin… Tu sa za ľahké priplatenie v očiach niektorých applistov počíta 10 000.

  • uni (neregistrovaný)

   Martin…: Ale jo, to mě nemusíš poučovat, „něco“ o tom vím:) Já poukazuji na to, že Sony srazilo cenu dříve, než to vůbec mohli ti nejvíce natěšení prakticky koupit. Nesleduji to tedy per den, ale všiml jsem, že je to konečně skladem, ale zároveň o 1500,- levnější. Jak tomu bylo v předešlých dnech (a skutečně se bavíme o řádu dní, nikoli o slevě po měsících nic moc prodejů) nevím, ale to není až tak podstatné.

  • Johny (neregistrovaný)

   Martin+Kendal teorie o tom, jak se asi prodávají iPhony :D Kluci kluci…

  • imperator (neregistrovaný)

   4Sko sa este aj dnes na bazosi predava za 300eur… comu nerozumiem… 5sko som kupil bez dph lacnejsie ako sa predava na bazari (cca 450eur) takze ked padne napr na 380 tak som stratil 50eur… kdezto z takej Z3 – stratis kludne aj 2 stovky… ba dokonca uz pri ohlaseni Z2ky uz rovno ohlasovali Z3 :D az sa cena ip6 cca vo februari znizi bude sa takmer drzat cely cas az do ip6s co sa o ziadnom inom telefone neda povedat…

   a posledna vec… vy ste poriadne retardovane deti :D apple predava za tolko aky je dopyt… a vy na to nadavate…ahaaa uz vidim ako by ste mohli predat svoju vysnenu Z3 za 1000eur na bazari… a vy poviete niee… ten mobil toho nie je tolko hoden… dam ho za 300eur… tak to podla vas ma apple robit hej ? :D tak nech sony urobi rovnaky marketing a nech si drzi rovnako cenu ked na to ma (nema) ale vdaka androidu alebo WP sa to nikomu asi tak lahko nepodari – android je totiz len na telefony a nema ziadny ekosystem okrem toho ze je to zmetek…a WP…ten ma vacsiu sancu…ale casom…

  • Martin... (neregistrovaný)

   Já Vám neberu, že se 4s ještě dnes na bazarech nabízí za 300 euro, o tom byla řeč, že Apple drží ceny, ale je rozdíl, jestli se za stále vysokou cenu nabízí k prodeji a jestli to za tu cenu někdo koupí, když za přibližně stejné peníze pořídím už i novější model. Vy si pořád stojíte za tím, že když Apple drží cenu, že to za tu cenu také prodá. Ano, jiné modely se časem hodně slevní, ale alespoň je ještě prodám – Applista si svůj loňský – stále hodně drahý – Iphone může akorát tak strčit do šuplíku, protože o jeho telefon nebude mít nikdo zájem – opakuji: když přece stačí málo připlatit a budu mít zcela nový model. Nikdo neříká, že ostatní značky budou prodávat své telefony za tak vysokou částku, jako byla pořizovací. Tomu se nemusíte smát, to všichni uznávají. Ale stále nechápte, že držení ceny Applem Vám nijak nepomůže, abyste ten Iphon za tak vyskou cenu zase prodal – v tom je Apple úplně stejný jako ostatní značky.

  • fx (neregistrovaný)

   Ježiš marjá… Když o tom nic nevím, tak se aspoň neztrapňuju… Já před týdnem prodal svůj dva roky starý iPhone 5 za 10.000… To je standard, za kolik se to po dvou letech vykupuje… Cca za 50-60% pořizovací ceny. Tři roky starý 4S jsem taky před dvěma týdny prodal za 6.200… Tzn. za cca 40% pořizovací ceny. A to do bazaru, kde za ně dávají míň než kdybych to prodal někomu napřímo. Je po nich ohromná sháňka a jsou pryč hned. Bazary je mají věčně vyprodané. To samé loňské modely… Jakmile je teď Apple cca o 2k zlevnil, u mě v práci si 5S koupili hned tři lidi…

 3. Hwest (neregistrovaný)

  Tak proč ne :-). Já bych si Apple nekoupil, přijde mi to zbytečně drahé a mám rád android již od doby G1. Ale fakt obdivuju marketing Applu i to, s jakou show dokáže prodávat tyto předražené (pro mě) telefony. Je to životní styl. Nicméně jsem rád, že se nenaplnily původní prognózy, že ty telefony budou za 30, což by znamenalo znatelně vyšší marži našich obchodníků…

  • uni (neregistrovaný)

   To nebyly žádné prognózy, ale umělé ceny u překupníků. A pár zmatenců zde. Ačkoli k těm 30k se to skoro umí vyškrábat (6plus 128GB):)

 4. smisekCZ (neregistrovaný)

  Srovnávat cenu iPhone a cenu ostatních telefonů je zcestné, obojí má jinou cílovou skupinu. Apple jde po majetných, kteří si jejich mobil koupí, a pak si nakoupí spoustu věcí ze store. Se ziskem, s jakým prodávají každý kus mobilu jim tak stačí 10-20 podíl na trhu a budou mít vzrůstající (a asi i rekordní) zisky.

  Apple prostě prodá spoustu mobilů, zveřejní, jak rekordní rok měl a to nehledě na zdejší nářky nad cenou.

  • Frenzy (neregistrovaný)

   Možná tak u nás. Všude jinde to mají i méně majetní, už jen kvůli tomu že ho dostanou za 10 liber k tarifu. Ti si ze storu moc nenakoupí.

   což mě přivedlo na otázku : Kolik by apple prodal po světě iPhonů kdyby se prodávali mimo operátory?.

  • uni (neregistrovaný)

   Frenzy (neregistrovaný): To se neví, ale stejnou otázku sis kladl svého času u Nokie? Ta taky byla drahá jak pes, zatímco takový Siemens nebo Ercsson toho uměl za méně i více. A přesto Nokia vládla trhu a jejím primární dealerskou sítí byli operátoři.

   Je to i podobné třeba aktuálnímu antiviru u kohosi za 1500,- (resp. zadarmo), kdo kdy kde proboha toto koupil za plnou cenu? Za ni se to snad ani nikde nenabízelo. To se iPhone za svou plnou cenu aspoň prodává a sleva u operátora je tak reálná. Tak jako tomu bylo u Nokií.

  • Menty (neregistrovaný)

   A souvisí to s tím nějak? Ne. Jako přirovnání je to krásné, ale nijak to nezastře fakt, že jinde ve světě má na iPhone každá socka. A myslím, že jenom u nás brečí lidé, že je to drahý, že je to takový a makový, no vpodstatě, jako brečí nade vším. A já si myslím, že i u nás na to má skoro každý i bez smlouvy u operátora, jenom je prostě ve zvyku brečet.

  • imperator (neregistrovaný)

   mozes mi ukazat tu ponuku za 10eur k tarifu… lebo ja som v US videl za 99 alebo 199 dolarov k 65dolarovemu pausalu

  • imperator (neregistrovaný)

   Menty : kazda socka ? ja malokedy zahliadnem 5tku alebo 5s… vidim same biele androidy asi tamtungy alebo nizsie Lumie… videl som jednu 920tku a jednu 925 po dlhom case…ale inak vsetko cca s3 alebo s4… co to zas placas…

  • johny (neregistrovaný)

   Tak doporučuju se jít podívat třeba na pražskej hrad, čím si to turisti fotí.

 5. jarda (neregistrovaný)

  Prostě Apple uměle vytvořil velkou bublinu a lidi na to skočili. Zatím se mu vede ji udržet, uvidíme, jak dlouho mu to vydrží.

  • MrViki (neregistrovaný)

   Proč uměle?

  • Jirka (neregistrovaný)

   Jak se taková umělá bublina, prosím pěkně, tvoří?

  • Martin... (neregistrovaný)

   Jirka: musíte umět zfanatizovat dav – běžte se ohledně takových praktik poučit do jakékoli náboženské sekty :)

  • Jirka (neregistrovaný)

   Martine…, takže jestli tomu dobře rozumím, vy si myslíte, že zákazníci Applu jsou zfanatizování, když si kupují výrobky této firmy? Nejsem příznivcem konspiračních teorií, takže omluvte moji neznalost, ale jak myslíte, že toho Apple dociluje?

  • Martin... (neregistrovaný)

   Nejspíše stejným způsobem, jak toho docilují třeba scientologové, že si musíte pořídit jejich e-metr a milion knih (na jedno brdo) jejich guru – protože bez toho nelze žít, protože vám to má zkvalitňovat život, protože se tím podílíte na něčem vyjímečném, protože vám to dá pocit uspokojení, který vám bez toho doposud chyběl atd. To není konspirační teorie.

  • Jirka (neregistrovaný)

   Rozumím. A není to pak v kontrastu s tím, co jste vyjmenoval, příliš přehnané tvrzení, že Apple fanatizuje lidi?

  • Martin... (neregistrovaný)

   teď nerozumím.

  • imperator (neregistrovaný)

   chudak apple… okrem toho ze takto lahko fanatizuje ludi… musi este aj davat vyrabat imacy, macbooky, ipady a iphony a makat aj na operacnych systemoch na opravach… nuz pekne nahovno fanatizovanie ked je okolo toho tolko roboty…

  • Martin... (neregistrovaný)

   No, když už to chcete brát takto, pak A) nevím, proč by je mělo nějak zajímat, že čínští dělníci tam kdesi dřou od nevidím do nevidím, aby jim dané přístroje vyrobili – je to skutečně nebolí (když už teda prosákly skandály, jestli si to vzpomínáte, že přepracovaní dělníci skákali z oken továrny, tak teda kvůli nim a hlavně veřejnému mínění pod okna nainstalovali sítě, aby jim tam nepáchali sebevraždy);…popřípadě nějaká starost o nějaké programátory, co se trápí s IOS. B) podle posledních výsledků je Apple nejhodnotnější firma na světě, tj. velice jim ta „robota“ vynáší, tak proč by to tímto způsobem nedělali?

 6. Dan (neregistrovaný)

  A zas tu pindaj čecháčský ******, co si počítaj korunu za každej komponent a nedej bože, aby to vycházelo nad cenu!

  Taky kritizujete, že si někdo zajde do luxusní restaurace místo toho, aby se s váma nažral blafů za 80,- v hospodě? Rejete do někoho, kdo si koupí Bentley? Brečíte na špatnym hrobu. . Telefon vám nikdo nenutí, tak se radši zamyslete proč řešíte za co kdo utrácí a třeba si tyhle hovadiny příště odpustíte.

  • lerion (neregistrovaný)

   Víš, tady je největší problém v tom, že iPhone není žádné luxusní zboží. Je to jen obyčejný telefon z Číny. Schovává se sice za spoustou úžasných názvů typu „Retina“, ale když se člověk podívá blíže, tak zjistí, že je to naprosto průměrný telefon (a od iPhonu 6 i s průměrným designem).

   Zpracování a konstrukce také stojí za starou bačkoru a v OS je více chyb než funkcí.

   K tomu si připočítejme velkou nekompatibilitu se vším možným.

   Ne, tohle není luxusní restaurace nebo Bentley. Tohle je McDonalds, kde má obsluha kravaty (nebo spíše roláky…) a nosy nahoru. A nebo je to pozlacený Seat. Je pěkné, že má zlatou barvu (champagne, chcete-li), ale furt to je jen Seat. Obyčejné auto (některé modely navíc vyrobené ve Škodovce). Jen je zlaté a má přemrštěnou cenu.

   U Bentleyho za své peníze člověk dostane kvalitní a luxusní produkt. U Applu dostane čínský šmejd, jaký výrabí kde kdo…

  • N3o21 (neregistrovaný)

   Tak zrovna konstrukce mi přijde narozdíl od současných slepených placek s Androidem skvělá – tady se někdo zamýšlel nad tím že to bude třeba někdy opravovat, nebo tomu měnit baterku… (a zrovna tohle je věc kterou oceňuju, i když ji většinou sám nevyužiju – nicméně většinou tyto věci předávám dál, a tu slepenou placku jaksi nepředám, nebo ano, ale v dezolátním stavu)

  • Johny (neregistrovaný)

   Dej na Leriona, ten ví :D

  • lerion (neregistrovaný)

   Baterku jsem naposledy měnil někdy v roce 2005 u Siemensu MT50, kdy po 3 letech výdrž dost klesla. Od té doby všechny baterky ve všech telefonech, co jsem měl s přehledem přežily životnost telefonu. Že by kvalita výrobce?

   A telefon opravovat? Pokud je v záruce, řeší to záruční servis. Pokud ne nebo si ho rozbiju vlastní blbostí, koupím si telefon nový. Nebudu vrážet tisíce do opravy starého telefonu.

   Někteří tu nazývají lidi, co nemají iPhona socky – já fakt nepotřebuju rozbitý telefon opravovat…

   PS: Všechny telefony mi přežily záruku, některé stále fungují (i ta MT50). Ty, co nefungují, tak skonaly na nějakou nehodu při sportovních a outdoorových aktivitách…

  • Papek (neregistrovaný)

   Ok, tak inak. V com je lepsi Rolls Royce od Bentley, ze stoji raz tolko?

  • jarda (neregistrovaný)

   Líp bych to nenapsal. :-)

  • Xwert Is (neregistrovaný)

   Presne tak ako píšete.

  • Xwert Is (neregistrovaný)

   Viete v čom napr? ponúka rovnako porovnateľný komfort jazdy, luxusné materiály ale napríklad multimedialne vybavenie Bentley sa rovná škodovke zatiaľ čo RR ho má špičkové. jasné nie preto je tak drahé je to aj tým že RR sa považuje za špičku v automobilovom priemysle. Porovnávať RR s iPhonom je smiešne keďže iPhone špička nie je …

  • MrViki (neregistrovaný)

   A co je to ta „špička“?

  • Xwert Is (neregistrovaný)

   Podľa mňa je lepší než iPhone napr Nexus 6, Note 4, BB Passport, Xperize Z3, Z3 Compact….všetky tieto telefóny by som bral radšej ako iPhone.

  • Martin (neregistrovaný)

   Iovečky si svoje důvody vždy najdou. Ať si je koupí, ekonomika pitomce potřebuje.

  • Menty (neregistrovaný)

   Ano, konečně to tu někdo zmínil! To je přesně ono. Na světě se dá nejvíce zbohatnout na blbcích a průměrně inteligentních lidech, kterých je podle Gaussovy křivky nejvíce. A Apple to prostě jenom umí, nic víc, nic míň. Kdyby nebylo blbečků, tak nikdo nebude bohatý ani chudý. Jako krásný příklad vezmeme iPady – člověk, který uvažuje se zamyslí nad tím, zda se vyplatí koupit nový Air, když má horší baterku, než loňský. Průměrný blb si řekne, že je to tenčí a to se prostě vyplatí. A tak je to se vším.

  • MrViki (neregistrovaný)

   MENTY: Koukám, Vy máte ve všem hned jasno!

  • imperator (neregistrovaný)

   ked maju socky ip6 napr za 700-800-900 eur… co su to za ludia co maju za 300-400eur M8, s5, note3 atd… bezdomovci ?

  • TomasSX1 (neregistrovaný)

   Imperator: mam kamosa ktory si kupil iP5S asi zo 6tich vyplat len aby mal..no a nema lebo mu ho ukradli ked bol spity v bare :D Takze aj take socky si iPhone kupuju len aby si daco dokazovali :)

  • imperator (neregistrovaný)

   tak snad to je len vynimka no… to je uz celkom extremne

 7. N3o21 (neregistrovaný)

  Jako pravdou je, že iPhone 6 je první iPhone který se mi docela líbí. Velikost je fajn, iOS je daleko víc v pohodě než Android který současně na mobilu mám. Také je pravdou že Apple se povedla super implementace čtečky otisků – což je pro mě důvod proč si takový telefon koupit.

  Nicméně připadá mi že se zbytečně Apple snaží ze zákazníků tahat peníze – 16GB varianta je nepoužitelná a za tuto cenu bych čekal alespoň 32 GB v základu (když tody ignorují externí karty). Do Macbooků taky nedávají v základní variantě 32 nebo 64 GB, ale 128, aby se to už dalo alespoň používat (ironií je, že nejlevnější Macbook s 128GB úložištěm stojí stejně jako 64GB iPhone 6…). Nechápu proč je to u iPhone jinak…

  Další negativum je podle mě baterka. Ne její nevyměnitelnost (vlastně je u iPhone docela dobře vyměnitelná, oproti takovému HTC One se dá říct že uživatelsky velmi přívětivě :D), ale kapacita. U telefonu v téhle cenové relaci bych čekal větší baterku. Čert vem je je o 0,1 mm tenčí než loni… Lepší by bylo kdyby měla o 30% větší kapacitu, klidně ať je tloušťka stejná nebo mírně větší…

  Nový iPhone je sice super. Má jednoznačně svoje výhody – dle mého názoru třeba ta čtečka otisků, kdy si konečně můžu nastavit nějaké šílené heslo a nebude mě to otravovat… Ale poněkud je to zabité polytikou nabízet stále jako základ 16GB model (přitom 32GB by bohatě stačilo, člověk by nemusel připlácet za zbytečný 64GB model) a naháněním tenkosti telefonu… Luxus si představuju jinak – už základní verze by měla být plně funkční bez nějakých kompromisů… Ne tyto hrátky s pamětí se kterými si na ten luxus snaží hrát…

 8. ROMIK (neregistrovaný)

  Dát za takové žďorbo tolik peněz, to bych musel být padlej na hlavu. Vždyť ty ajfouny vypadají pořád stejně. A ještě by se mi v kapse ohnul. No takový telefon jsem si vždycky přál. :)

 9. ROMIK (neregistrovaný)

  Ten telefon není v ničem vyjímečný než konkurence, není nijak převratový. Samsung, Sony i Lumie by ho strčili do kapsy. Ten iphon má parametry telefonu v cenové kategorii do 10.tisíc, ale tady se platí za to nahryzlé jabko :D jen nakupujte :D

  • MrViki (neregistrovaný)

   Po zkušenosti s Androidem bych osobně jiný OS než iOS nebo maximálně WP nechtěl. Stejně tak parametry nejsou vše, výkony v benchmarcích mluví za vše.

  • uni (neregistrovaný)

   Asi bych doporučil položit vedle sebe cosi (cokoli) za 10k (já měl naposledy Zoppo 990 či jak) a iPhone a EXAKTNĚ porovnat. Asi by ses HODNĚ divil, kde všude se dá ušetřit a že „má to displej a rámeček“ NErovná se nutně to samé.

   Ten tvůj plk zde je založen na nesmyslech, vlastně fakticky ani na nich…

  • ROMIK (neregistrovaný)

   No nevím kdo na čem šetří, ale moje Lumie se určitě neohne jak ten váš ajfon

  • MrViki (neregistrovaný)

   Ohne se úplně stejně. Tato kauza je už vyčpělá. Jste pozadu za vývojem.

  • ROMIK (neregistrovaný)

   Dle mého názoru byly iPhony na špici v době kdy žil Steve Jobs. To se mohlo o těchto telefonech mluvit jako o kvalitních a chcete-li luxusních telefonech. Protože ten dbal na detaily a nepustil do světa jen tak něco. Ale po jeho smrti se to již nedá tvrdit.

  • uni (neregistrovaný)

   ROMIK: Tuhle jsem viděl „spíše tak od ruky“ test na ohýbání. U Nokie to vyznělo něco ve smyslu „praskalo to v ní, ale jinak v pořádku“. A já jsem si jen promítl, co vše se odlepilo nebo co uvnitř, jak se narušilo slícování, jak se to projeví po delší době (např. snadnější vnikání vlhkosti nebo prachu), něco uvnitř upadne (typicky anténa, vibrační motorek….), ale hlavně, že je Nokča v pořádku:)

  • uni (neregistrovaný)

   ROMIK: To je asi pravda, vrchol byl 4s s adekvátním iOS na palubě. Neříkám že dosahuje statu Nokie 3310, Tréa 650 apod. legend (zas takový posunovač pro danou dobu to nebyl), ale bezesporu má své právo místa v historii jako „nejlepší z nejlepších“.

  • ROMIK (neregistrovaný)

   Aha, test je ale k ničemu, když telefon ohýbaš násilím. Je jasné že není z oceli, ale já nosím telefon v kapse odjakživa a nikdy se neohnul. To čumíš co?

  • uni (neregistrovaný)

   ROMIK: Nečumím na nic:) Já také nechápu bendgate, rok a půl nocím 5″ pádlo v přední kapce a téměř mě nenapadá situace, kdy byl na zařízení vyvíjený tlak, že by se měl ohnout (ale pravda, nejsem anorektička). Když to přeženu, nevím, proč bych v ní měl zlomit i jen „tabulku čokolády“.

  • ROMIK (neregistrovaný)

   No vidiš

  • Leon (neregistrovaný)

   presne tak Romik, prečo by sa mal telefón vo vrecku ohnúť. Sám ale nechápem ako sa mohol ohnúť aj ten iphone vo vrecku. čo to potom urobí keď to budete robiť násilím :-)

 10. ROMIK (neregistrovaný)

  To je jasné, netvrdím že android je nejlepší. Windows Phone je mnohem lépe odladěný a nezasekaný.

 11. david (neregistrovaný)

  Mno upřímě nedávno jsem přešel na android (potřeba dual sim) a opravdu těch potíží je tam spousta. Andoird je prostě přeplácaný bohužel. iPhone je o třídu jinde co se týče systému

  • Xwert Is (neregistrovaný)

   To je definícia :D s toho všetci vieme čo Vám vadí na Androide…

  • kukolar (neregistrovaný)

   ano xwert is

   stačí android používať a človek zistí, že ono tonejak funguje ale čo si robi a kedy v pozadí nevie nikto

   :D

  • Xwert Is (neregistrovaný)

   No ako by to napr iOS user vedel…

  • sMarty (neregistrovaný)

   Nez tohle koupil bych si radeji predchudce 5s za 15k kdyz uz bych chtel tedy ajfouna

  • kukolar (neregistrovaný)

   xbrept is

   heh srandista na iovce nadávate

   ale že ste androprd ovce 2x horšie tak to nevidíte

   najviac sa mi páči veta „mne sa neseká mne to ide stále super“

   človek pozrie na ten telefon a len sa čuduje , vy to už nevidíte ,pre vas zaspelené androprd ovce je to vlastne tak ako to je v pohode

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *