Domů » Bleskovky » iPhone 5S nejspíše opravdu přijde i ve zlaté barvě

iPhone 5S nejspíše opravdu přijde i ve zlaté barvě

Již delší čas se spekuluje, že Apple rozšíří nabídku nového iPhonu o další barevnou variantu, a tou by měla být zlatá. Spekulace podpořily opakovné uniky komponentů, které byly ve zlaté barvě. Teď si k tomu přidává i server TechCrunch, který tvrdí, že má zlatou verzi iPhonu potvrzenou z více zdrojů. Zároveň dodává, čemuž jsme u nás v redakci věřili spíše, že se nebude jednat o výrazně zlatou, ale barva bude odpovídat spíše odstínu, který bývá označován „champagne“. Ten dlouho užívala Nokia na svých telefonech a patřil k oblíbenýmStejnou informaci včera potvrdil i server AllThingsD, který dodává, že zlatá barva je nejméně náročná na výrobní proces anodizování.

 

Jak tedy bude zlatý iPhone vypadat? Minulý týden internet obletěla fotografie zadní části zařízení a odpovídá popisu, který zveřejnil server TechCrunch. Na základě něj sestavil server iMore model, jak by mohl zlatý iPhone 5S vypadat. Jedná se zatím pouze o spekulace a vše se s jistotou dozvíme až při představení desátého září. Jak vám se líbí nová barevná varianta iPhonu a dali byste ji přednost před tradiční černou a bílou?

David Podzimek

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
weth
Uživatel
weth

Zlata barva mi prijde docela lacina… Nicmene podle 9to5mac.com by mela byt zlata varianta spise podobna zlute verzi iPodu touch ([odkaz]). Coz by me prislo schudnejsi. Kazdopadne, jako u kazde Apple veci, je potreba to nejdriv videt na vlastni oci a osahat…

steelspace
Uživatel
steelspace

Ještě bych udělal verzi se čtyřmi „adidas“ pruhy, aby si kolotočáři a veksláci měli z čeho vybírat.

uni
Uživatel
uni

Tak „zlaté“ věci mají obrovské odbytiště v Rusku, také některé asijské národy jej mají rády. Už jen pro ně (a v Rusku se vzpurnými operátory zvláště) je jistě smysl vyprodukovat podobný produkt. Nedivil bych se, kdyby případná 128GB varianta byla dostupná jen v této úpravě.

Geary
Uživatel
Geary

Rozhodně to nevypadá kýčovitě.

Andreas
Uživatel
Andreas

Nevkus světem vládne.

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

Osobně jsem byl rozhodnut pro iPhone již od začátku léta (původně jsem chtěl až dalšího nástupce, ale protože mi ukradli HTC, beru na podzim). Zpráva o rozšíření portfolia o tuhle barvu mě docela nadchla, protože je to moje oblíbená barva a už jsem s ní chtěl přejet před nedávnem oprejskaný lak lumie. Z toho nakonec sešlo, protože jsem se lumie chtěl mermomocí zbavit (vlastní důvody, system mi štval). Trochu mi zde překvapují reakce ostatních uživatelů a nějak si je neumím vysvětlit. Buďto si neumí pod pojmem champagne představit správnou barvu nebo se s ní ještě nesetkali? Champagne platí za jednu… Číst vice »

uni
Uživatel
uni

Obávám se, že chlapi z podstaty biologických darů úplně nerozlišuje odstín champagne, navíc zde podpořeno geeky s max. rozlišovací schopností 8 možná dokonce 16 barev:-)

mceza
Uživatel
mceza

Pořád mají ti Geekové větší rozlišovací schopnosti barev, než Apple: [odkaz] Ale o to nejde, osobně se mi tato barva zdá dost levná a kýčovitá. Také hodně záleží na provedení, protože stačí málo a ze zařízení s exkluzivní barvou se stává nechutný plasťák. Předpokládám, že iPhone tak vypadat nebude, ale prostě je pro mne ta barva nedůvěryhodná… Jinak nevím, proč autor dal tak starý příklad telefonu v této barvě, například mnohem novější Nokia C3 ho také měla: [odkaz] A k tomu, že se tu spoustě lidem nelíbí – mě také ne. Ta barva křičí do světa „já jsem něco exkluzivního,… Číst vice »

uni
Uživatel
uni

Znám několik geyů, spojovat s nimi „pozlátka“ mě nějak nenapadlo. Pokud už, tak snad metrosexuálové. Ale ani to ve spojení s oblibou barvy u daných národů až tak nekoresponduje.

A ano, jsou věci, které říkají „já jsem něco exkluzivního“, je to v automobilismu, módě, elektronice (viz. např. Vertu, ale tam je to spojeno se službami, ale zařízení samotné…), atd. To snad nikoho nezarazí, ne?

mceza
Uživatel
mceza

Však mě to nezaráží, jen mě to odrazuje od toho kupovat si telefon v této barvě.

mceza
Uživatel
mceza

Pak je vše jasné :-)

Já zas měl rád 6310 :-)

uni
Uživatel
uni

Nokie byly jen hračky, borci měli Siemensy:-)

mceza
Uživatel
mceza

Měl jsem dva C35i, M35 a nakonec MT50. Všechno to byly nezničitelné telefony. Moc neuměly, byly pomalejší, ošklivější a větší než Nokie, ale zničit prostě nešly :D

žbrenda wolš (neregistrovaný)
Anonym
žbrenda wolš (neregistrovaný)

Zajtra vraj pristanú na Zemi Marťania, opravdu…

weth
Uživatel
weth

Sony Dickson via 9to5mac: porovnani zlate varianty s bilou a cernou: [odkaz]

weth
Uživatel
weth

Jeste doplneni, na netu se objevila fotka modre varianty 5S: [odkaz], pravdepodobne se ale jedna o fake, resp. kvalita fotky je mizerna, muze se jednat o modre eloxovana zada iP5 s vyfrezovanou krytkou (dvojity blesk).