Domů » Bleskovky » iPhone 5S nejspíše opravdu přijde i ve zlaté barvě

iPhone 5S nejspíše opravdu přijde i ve zlaté barvě

Již delší čas se spekuluje, že Apple rozšíří nabídku nového iPhonu o další barevnou variantu, a tou by měla být zlatá. Spekulace podpořily opakovné uniky komponentů, které byly ve zlaté barvě. Teď si k tomu přidává i server TechCrunch, který tvrdí, že má zlatou verzi iPhonu potvrzenou z více zdrojů. Zároveň dodává, čemuž jsme u nás v redakci věřili spíše, že se nebude jednat o výrazně zlatou, ale barva bude odpovídat spíše odstínu, který bývá označován „champagne“. Ten dlouho užívala Nokia na svých telefonech a patřil k oblíbenýmStejnou informaci včera potvrdil i server AllThingsD, který dodává, že zlatá barva je nejméně náročná na výrobní proces anodizování.

 

Jak tedy bude zlatý iPhone vypadat? Minulý týden internet obletěla fotografie zadní části zařízení a odpovídá popisu, který zveřejnil server TechCrunch. Na základě něj sestavil server iMore model, jak by mohl zlatý iPhone 5S vypadat. Jedná se zatím pouze o spekulace a vše se s jistotou dozvíme až při představení desátého září. Jak vám se líbí nová barevná varianta iPhonu a dali byste ji přednost před tradiční černou a bílou?

David Podzimek

18 komentářů

 1. Zlata barva mi prijde docela lacina… Nicmene podle 9to5mac.com by mela byt zlata varianta spise podobna zlute verzi iPodu touch ([odkaz]). Coz by me prislo schudnejsi. Kazdopadne, jako u kazde Apple veci, je potreba to nejdriv videt na vlastni oci a osahat…

 2. Ještě bych udělal verzi se čtyřmi „adidas“ pruhy, aby si kolotočáři a veksláci měli z čeho vybírat.

  • Tak „zlaté“ věci mají obrovské odbytiště v Rusku, také některé asijské národy jej mají rády. Už jen pro ně (a v Rusku se vzpurnými operátory zvláště) je jistě smysl vyprodukovat podobný produkt. Nedivil bych se, kdyby případná 128GB varianta byla dostupná jen v této úpravě.

 3. Rozhodně to nevypadá kýčovitě.

 4. Nevkus světem vládne.

 5. Johny (neregistrovaný)

  Osobně jsem byl rozhodnut pro iPhone již od začátku léta (původně jsem chtěl až dalšího nástupce, ale protože mi ukradli HTC, beru na podzim). Zpráva o rozšíření portfolia o tuhle barvu mě docela nadchla, protože je to moje oblíbená barva a už jsem s ní chtěl přejet před nedávnem oprejskaný lak lumie. Z toho nakonec sešlo, protože jsem se lumie chtěl mermomocí zbavit (vlastní důvody, system mi štval).

  Trochu mi zde překvapují reakce ostatních uživatelů a nějak si je neumím vysvětlit. Buďto si neumí pod pojmem champagne představit správnou barvu nebo se s ní ještě nesetkali? Champagne platí za jednu z nejluxusnějších barev v módním světě. Mimo jiné právě proto, že není tak saturovaná, jako klasické zlato a hodí se prakticky ke všemu. Má jak nádech stříbrné, tak zlaté.

  • Obávám se, že chlapi z podstaty biologických darů úplně nerozlišuje odstín champagne, navíc zde podpořeno geeky s max. rozlišovací schopností 8 možná dokonce 16 barev:-)

  • Pořád mají ti Geekové větší rozlišovací schopnosti barev, než Apple: [odkaz]

   Ale o to nejde, osobně se mi tato barva zdá dost levná a kýčovitá. Také hodně záleží na provedení, protože stačí málo a ze zařízení s exkluzivní barvou se stává nechutný plasťák.

   Předpokládám, že iPhone tak vypadat nebude, ale prostě je pro mne ta barva nedůvěryhodná…

   Jinak nevím, proč autor dal tak starý příklad telefonu v této barvě, například mnohem novější Nokia C3 ho také měla: [odkaz]

   A k tomu, že se tu spoustě lidem nelíbí – mě také ne. Ta barva křičí do světa „já jsem něco exkluzivního, já jsem lepší než vy ostatní“ a přitom je její nanášení vlastně jednodušší (a tedy levnější) než černé a bílé… Přijde mi to opravdu jako levné kolotočářské pozlátko, kde to ladí k tomu masivnímu zlatému řetězu, co má chlapec kolem krku…

   Možná trochu víc si ho dovedu představit v dámské kabelce, ale u chlapa mi to přijde silně gay…

   Ale pokud se ti líbí, je to tvoje věc a hlavně, když s ním budeš spokojen ty ;)

  • Znám několik geyů, spojovat s nimi „pozlátka“ mě nějak nenapadlo. Pokud už, tak snad metrosexuálové. Ale ani to ve spojení s oblibou barvy u daných národů až tak nekoresponduje.

   A ano, jsou věci, které říkají „já jsem něco exkluzivního“, je to v automobilismu, módě, elektronice (viz. např. Vertu, ale tam je to spojeno se službami, ale zařízení samotné…), atd. To snad nikoho nezarazí, ne?

  • Však mě to nezaráží, jen mě to odrazuje od toho kupovat si telefon v této barvě.

  • David Podzimek

   Protože jsem 6510 měl moc rád:)

  • Pak je vše jasné :-)

   Já zas měl rád 6310 :-)

  • Nokie byly jen hračky, borci měli Siemensy:-)

  • Měl jsem dva C35i, M35 a nakonec MT50. Všechno to byly nezničitelné telefony. Moc neuměly, byly pomalejší, ošklivější a větší než Nokie, ale zničit prostě nešly :D

  • David Podzimek

   Měl jsem jen SX1, u hloupých jsem držel Nokie:)

 6. žbrenda wolš (neregistrovaný)

  Zajtra vraj pristanú na Zemi Marťania, opravdu…

 7. Sony Dickson via 9to5mac: porovnani zlate varianty s bilou a cernou: [odkaz]

  • Jeste doplneni, na netu se objevila fotka modre varianty 5S: [odkaz], pravdepodobne se ale jedna o fake, resp. kvalita fotky je mizerna, muze se jednat o modre eloxovana zada iP5 s vyfrezovanou krytkou (dvojity blesk).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).