Iphone 5c se samovolně vznítil a způsobil majitelce popáleniny druhého stupně

Čas od času se objeví zprávy o smartphonech, které svým majitelům vzplanou či dokonce vybouchnou. Ve většině případů za tím stojí neodborné opravy, nebo použití levných náhražek příslušenství v podobě nabíjecích kabelů z čínských e-shopů. Nyní se však do médií dostala informace o třináctileté dívce z města Kennebunk, jejíž iPhone 5c začal hořet v momentě, kdy se nacházel v kapse u kalhot. Smartphone byl pouze dva měsíce starý a proto lze předpokládat, že za tak krátkou dobu neprodělal žádný servisní zásah, který by stál za tímto defektem.

 

Jelikož telefon v inkriminované době nebyl připojen k nabíječce, můžeme zároveň vyloučit vliv špatného napájecího kabelu. Mladá dívka po incidentu uvedla, že samotnému vznícení údajně předcházely podivné zvuky, kterým nevěnovala přílišnou pozornost. Následovalo samotné vzplanutí, které na její kůži zanechalo popáleniny druhého stupně, ze kterých se stále léčí. S nejvyšší pravděpodobností dojde k soudnímu vyšetřování s nadějí objasnit skutečné důvody, jenž vedly k samovolné destrukci telefonu. 

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku