Domů » Bleskovky » Iphone 5c se samovolně vznítil a způsobil majitelce popáleniny druhého stupně

Iphone 5c se samovolně vznítil a způsobil majitelce popáleniny druhého stupně

Čas od času se objeví zprávy o smartphonech, které svým majitelům vzplanou či dokonce vybouchnou. Ve většině případů za tím stojí neodborné opravy, nebo použití levných náhražek příslušenství v podobě nabíjecích kabelů z čínských e-shopů. Nyní se však do médií dostala informace o třináctileté dívce z města Kennebunk, jejíž iPhone 5c začal hořet v momentě, kdy se nacházel v kapse u kalhot. Smartphone byl pouze dva měsíce starý a proto lze předpokládat, že za tak krátkou dobu neprodělal žádný servisní zásah, který by stál za tímto defektem.

 

Jelikož telefon v inkriminované době nebyl připojen k nabíječce, můžeme zároveň vyloučit vliv špatného napájecího kabelu. Mladá dívka po incidentu uvedla, že samotnému vznícení údajně předcházely podivné zvuky, kterým nevěnovala přílišnou pozornost. Následovalo samotné vzplanutí, které na její kůži zanechalo popáleniny druhého stupně, ze kterých se stále léčí. S nejvyšší pravděpodobností dojde k soudnímu vyšetřování s nadějí objasnit skutečné důvody, jenž vedly k samovolné destrukci telefonu. 

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

19 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Uvidíme. Ale není pravda, že k reaktivní destrukci musí dojí bezprostředně po použití špatné nabíječky .

  Napadá mě případ borce kterému zahořel Samsung Galaxy Sx několik dodin až dnů po tom co ho utopil a „usušil“.

  Klidně bych věřil, že ta malá holka, jako správný Američan, ho strčila do microvlnky.

  • TOR (neregistrovaný)

   Udajne tam doslo k uniku vzduchu do baterie. Lionky to nemaj rady.

  • Johny (neregistrovaný)

   ale nezapálí ti to kalhoty :D Sem zvědav jak se to vysvětlí, tohle je nějaký podezřelý.

  • Marek (neregistrovaný)

   Johny: kdyby to same psali o Samsungu tak bys tomu ale veril, vubec by to nebylo podezrely, mam pravdu?

  • Freez (neregistrovaný)

   Pockej, ze by Apple mel problemy? Johny tomu neveri, i kdyby mu to upalilo koule. Svedl by to na Samsung kolemjdouciho, ktery by mu hasil kalhoty.

  • martin (neregistrovaný)

   Ne rozhodně nic hořícího nezapálí kalhoty a zvlášť lithio ionová baterka kde lithium může hořet bez plamene a teplota zapálit plast a potom kalhoty

  • johny (neregistrovaný)

   vtip je furt v tom, ze nejsem fanousek applu :D Druhej vtip je v tom, že Li-ion baterka prostě sama od sebe podle mě nedokáže vyvinout takovou teplotu, aby zapálila kalhoty a způsobila vážné zranění. Něco jiného by bylo, kdyby byla připojená k nabíječce, ale jinak? Kolik případů se stalo zatim. 3-5? z toho tak 2 byly u někoho v kapse? Tím nechci říct, že se ta baterka nezničí nebo její rozpad nedokáže poškodit telefon, ale nevěřím nějak moc, že by dokázala originální baterie v telefonu popálit člověka jen tak, když de odpoledne na vycházku. Při počtu telefonů, které se pohybujou ve světě je tohle tak minimální počet, že by bylo zázrak! kdyby to byla opravdová vada baterii ;-)

  • johny (neregistrovaný)

   a vzpamatujte se klucí :D neměli byste hodnotit lidi podle jejich mobilních preferencí, ať jsou jakékoliv :D

  • Johny: O incidentu v článku si myslím svoje, ale co se týče Li-Ion baterií, tak když hoří, hoří dost. Nehoří přímo plamenem, ale teplota je hodně velká. Zezačátku to dost kouří, ale pak to blafne. Sám jsem pár hořících Li-Ion viděl na vlastní oči.

  • martin (neregistrovaný)

   Seš diliňák popálenina druhýho stupně jsou takový puchýře klidně se to udělá ten rozžhavenej plast a zajisté že suchou látku zapálí rozžhavený lithium který dosahuje zapálený i 2000 stupňu

  • Johny (neregistrovaný)

   mceza: nejsem odborník, jen jsem o tom četl pár článků, ale mě prostě baterie v telefonu přijde na tohle moc malá a slaba i pro případ rozpadu, aby vytvořila takovéhle podmínky sama o sobě u někoho v kapse. Neřikam když je na to připojená nabíječka nebo by to byl nějakej ohavnej lácoš z číny, ve kterym člověk vůbec neví co je, ale takle mi to přijde prostě divný. Ale jak řikam, nejsem odborník na tohle.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To Johny: LiOn , LiPol atd… opravdu mohou něco takového provést. Jediné co je jasné je to že „on to samo“ se nestalo.

   Ten telefon byl nějak poškozen , buď jinou nabíječkou, vytopením , mechanickou destrukcí atd…

   Ten typ baterie opravdu na to aby způsobil popáleniny druhého stupně ( puchýř )má . Protože soustava článků je uzavřena v relativně pevném obalu. Tlak který tam vznikne může vyvolat něco co se zaměňuje s výbuchem a komplet zlikvidovat mobil, nabíječku, notebook atd…

  • Je to jako by jsi hodil bonbón do koly, samo o sobě to neškodně, možná až rozkošně bublá, ale zavři víčkem..

 2. Homebutton spise vypada jako u iP5S, ale muze to byt vytekly plast…

 3. Olda (neregistrovaný)

  Počítám, že si na něj sedla.

 4. shd (neregistrovaný)

  :D taka nokia sa nevznietila este nikdy a kludne sa tam mozu pouzivat aj cinske nabijacky… zato jablcko pomaly hori co druhy mesiac ….to je ta premiova kvalita za ktoru si jablcko uctuje 400 eur navyse oproti konkurecnii, kedze ten fon realne nema cenu ani 150 eur? :D dakujem pekne neprosim

  • johny (neregistrovaný)

   To je velmi zajímavá statistika :D

  • Jan (neregistrovaný)

   Skuste si dat tu vasu hlupost do googlu a rychlo zistite, ze tych Nokii vybuchlo daleko viac nez iPhonov a to aj napriek faktu, ze Nokii sa oproti iPhonom zase tak moc nepreda :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).