Domů » Bleskovky » iPhone 13 je nedostatkovým zbožím. Omezená dostupnost má trvat až do února

iPhone 13 je nedostatkovým zbožím. Omezená dostupnost má trvat až do února

Téměř vždy, když Apple přestavil nové iPhony, se objevily spekulace o omezených skladových zásobách. Zlí jazykové tvrdí, že tyto balonky vypouštěl sám Apple, aby pod heslem „kupujte, nebudou“ prodal co nejvíce telefonů. Nyní se ale opravdu zdá, že letošní generace iPhonů bude nedostatkovým zbožím.

iPhone 13: nedostatek má trvat minimálně do února

O tom, že dodavatelský řetězec nefunguje tak spolehlivě jako v minulých letech, naznačil Apple už při oznamování posledních finančních výsledků. Kvůli potížím s dodavateli údajně firma z Cupertina přišla v minulém kvartálu o 6 miliard dolarů, Tim Cook navíc v hovoru s investory varoval nad výpadky i v aktuálním čtvrtletí.

Apple iPhone 13 recenze

To samé nyní naznačuje server DigiTimes, podle kterého bude mít Apple problémy pokrýt poptávku po iPhonech minimálně do února příštího roku. A to nikoliv proto, že by v únoru měla skončit polovodičová krize, ale protože mezi lednem a březnem bývá o nové jablečné telefony obvykle menší zájem, čímž by se mohla poptávka s nabídkou vyrovnat. Apple intenzivně na navýšení dodávek pracuje, dokonce prý snížil výrobu tabletů iPad, aby měl větší kapacity k produkci iPhonů.

Nepřehlédněte: Recenze iPhone 13 Pro (Max): inovací je více než si myslíte

Že Apple aktuálně nestíhá iPhony vyrábět, ukazují znatelně se prodlužující objednací lhůty; na vybrané konfigurace letošních jablečných telefonů si počkáte více než tři týdny. S blížícími se Vánoci se mohou lhůty ještě prodlužovat. Pokud má Ježíšek letos v plánu nadělovat iPhony, měl by pomalu posílat do Cupertina hromadnou objednávku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. V sobotu jsem přišel do iWantu a jen se zeptal zda mají klasiku 13 ve 128 GB a měli. Sice jen RED edici ale to mi je fuk. Stejně je v modrém originálním krytu a docela to k sobě ladí :) Sem rád že jsem nemusel nic objednávat. Asi jsem měl velký štěstí hned 2x protože úplně stejným způsobem jsem koupil Plastation 5 na který prý někteří čekají až půl roku a já ho měl hned.

 2. Nevadi, 6s mi jeste nejaky ten patek vydrzi. Jenom androm.rdi museji mit kazdy rok novy mobil, protoze po roce je lagdroid nepouzitelny.

  • Plácáš naprostý hovadiny holoto. Drtivá většina lidí co mění každej rok telefon to nedělá že by starej nefungoval, ale proto že chtěj prostě to nejnovější. Chtěj změnu. To dělá i spousta lidí používajících iPhone. Pak jsou tady na druhou stranu chudáci jako Ty :D co se musej spokojit se starou šunkou…

  • Jako 6S? Když přijde dcera, že tam chce něco nastavit, tak bych s ním nejradši švihl o stěnu, jaký je to už krám.

  • Lol 6S, taková pravěká vykopávka.

  • Taky ocividny (a vcelku nudny a neoriginalny) trolling a aj tak mu na to skocite :-)

  • 6s ma porad nejnovejsi system stejny jako na ip13, zadna vykopavka. O tom se vam s androidem muze leda zdat.

  • Jo a určitě stejný funkce jako 13 :) Když to srovnám se svou 12 pro, tak 6s je pravěk.

  • Nechajte ho chudáka… Je rád, že má logo jablka vzadu a je mu jedno, že je to už vykopávka :D

  • S tím S6 kecáš, nemůžeš vědět, jak má fungovat telefon, když píšeš takový bludy. Já srovnání mám, protože ho manželka má.

  • [odkaz]

   The research published by the National Bureau of Economic Research found that 69.1 per cent of people who own an iPhone are predictive of having a high income.

   Som zebrak, pretoze mam Samsunt. Ale az jednou zarobim, iPhone kupim.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).