Domů » Bleskovky » iPhone 11 Pro je pan kameraman: podívejte se na dechberoucí záběry přírody

iPhone 11 Pro je pan kameraman: podívejte se na dechberoucí záběry přírody

Filmař Mateo Bertoli se na YouTube pochlubil dechberoucím videem, které pořídil iPhonem 11 Pro v kalifornském Národním parku Sequoia. Bertoli tam vyrazil s cílem ověřit natáčecí schopnosti nového jablečného telefonu, obzvláště pak funkčnost ultra širokého snímače. Výsledkem jsou nádherné 4K záběry tamní přírody.

Nepřehlédněterecenze iPhone 11: povedené jablko za přijatelnou cenu

Zlepšení ve všech směrech

Bertoli se neopomněl podělit o své zkušenosti. Během natáčení videa zpozoroval například efektivnější potlačení šumu či vylepšený dynamický rozsah, díky němuž se mu podařilo pořídit přirozenější snímky. Pochvalu si vysloužila také stabilizace obrazu, která si dle Bertoliho slov nevyžádala podporu v podobě tripodu.

iphone 11 voda ip68
iPhone 11 Pro

Nejpodrobněji se Bertoli rozhovořil na téma nového ultra širokého snímače, který podle něj vůbec není ostrý, což považuje za velkou výhodu. Současné kamerové technologie totiž produkují natolik ostrý obraz, až se z něj vytrácí přirozenost. Fotografie pořízené ultra širokým snímačem naopak vypadají, jako by se před objektivem nacházel difuzní filtr, který pomáhá zjemňovat přesvětlená místa.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments