Domů » Bleskovky » iPad Pro v testu odolnosti: s krytem vydrží hodně, ale bez něj…

iPad Pro v testu odolnosti: s krytem vydrží hodně, ale bez něj…

Tablety iPad Pro jsou působivá zařízení. Jejich výkon překonává většinu dnešních počítačů, přitom se veškerou výbavu včetně displeje podařilo nacpat do hliníkového těla s tloušťkou pod 6 mm. Bohužel právě tento aspekt může za náchylnost tabletů k ohnutí, což dokazují nejen fotografie nešťastných uživatelů, ale i následující video od Zacka Neslona z kanálu JerryRigEverything. Ten si chtěl na novém 11“ iPadu Pro ověřit, zda se ohne tak ochotně, jako jeho přímý předchůdce z roku 2018.

ipad pro

Raději jej schovejte do odolného pouzdra

Tortura iPadu začala tradičně u displeje, který kryje ochranné sklo Gorilla Glass. Jeho odolnost nepřináší žádná překvapení, materiálům s Mohsovou tvrdostí 5 odolá, avšak tvrdost 6 je již nad jeho síly. To samé platí i pro sklo překrývající hlavní fotoaparát, byť Apple tvrdí, že je vyrobeno ze safírového krystalu, který by měl být vůči škrábancům odolnější.

Drtivá většina těla je vyrobena z hliníku, s výjimkou té části okraje, kde je umístěno bezdrátové nabíjení pera Apple Pencil. Bohužel ani tělo z kovu nedokáže odolávat pokusům o ohnutí, za což může především nevhodně umístěný otvor pro mikrofon – právě v jeho místě se v rukách Zacka Nelsona „zlomila“ minulá i současná generace 11“ iPadu Pro.

Potřebnou ochranu může poskytnout například nový kryt Magic Keyboard, který tabletu dodává potřebnou strukturální tuhost a s ním si iPad Pro vedl v odolnosti vůči ohybu mnohem lépe. Musíte však počítat s významným nárůstem rozměrů a hmotnosti, díky které iPad Pro dorovná některé MacBooky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments