Domů » Bleskovky » iPad Mini tvořil 64 % prodejů tabletů Applu za minulé čtvrtletí

iPad Mini tvořil 64 % prodejů tabletů Applu za minulé čtvrtletí

Po zveřejnění výsledků za první čtvrtletí se ihned začalo spekulovat, kolik z prodaných jablečných tabletů tvořil iPad Mini. Apple prodal celkově 19,5 milionu tabletů iPad a průměrná cena klesla na 450 dolarů (9 000 Kč). Server Digitimes, který je známý kontakty v dodavatelském řetězci, informoval, že Apple prodal menších iPadů 12,5 milionu, to by tvořilo z celkových prodejů za první kvartál 64 %. Získal tak značný náskok před hlavním rivalem Google Nexus 7, kterého se mělo prodat 4,5 milionu od představení na počátku loňského léta. Dřívější spekulace naznačují, že Apple pracuje na dvou odlišných verzích menšího iPadu, které by měly být představeny na podzim. Jednalo by se o dražší variantu s retina displejem a levnější, která by měla cenově konkurovat Nexus 7 a Amazon Kindel Fire HD. 

David Podzimek

3 komentářů

 1. mini iPad, to je to, co by Apple nikdy nevyrabel..aha uz ano, uz mu to zachranuje trzby ;-)

  • Prasatko (neregistrovaný)

   njn, 7″ tablety jsou preci DOA :D

  • .:. (neregistrovaný)

   Tak iPad mini 7palcovy tablet neni. Je osem palcovy. Ta jedna desatina je minimalny rozdiel. Da sa povedat, ze Apple ani 7palcovy tablet nevyraba.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).