iOS verze aplikace Instagram obsahuje bezpečnostní chybu

Asi není nutné představovat Instagram, velmi oblíbenou službu pro rychlé úpravy sdílení fotografií. Jediný přístup na tuto službu je skrze mobilní bezplatnou aplikaci pro iOS a Android. Ukazuje se ale, že i u takových aplikací se mohou objevit poměrně závažné bezpečnostní díry. Taková se vyskytuje právě i v tomto případě a umožňuje libovolnému jedinci zmocnit se vašeho účtu, což nejspíš nebude výslovným přáním většiny uživatelů. Tento problém je zatím potvrzen pouze pro iOS verzi.

Na vině je nedokonale zabezpečené odesílání údajů při přihlašování, kdy pokud se nacházíte například na veřejném WiFi hotspotu, kdokoli mající přístup k administraci připojení může ony údaje zachytit a následně je zneužít pro přihlášení na váš profil. Objevitel této bezpečnostní chyby již v uplynulém měsíci kontaktoval majitele služby, ti však dosud nevydali záplatu. Neznámou zůstává, zda-li je možné provést stejný útok i na Android verzi aplikace.

Zdroj

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku