Domů » Bleskovky » iOS verze aplikace Instagram obsahuje bezpečnostní chybu

iOS verze aplikace Instagram obsahuje bezpečnostní chybu

Asi není nutné představovat Instagram, velmi oblíbenou službu pro rychlé úpravy sdílení fotografií. Jediný přístup na tuto službu je skrze mobilní bezplatnou aplikaci pro iOS a Android. Ukazuje se ale, že i u takových aplikací se mohou objevit poměrně závažné bezpečnostní díry. Taková se vyskytuje právě i v tomto případě a umožňuje libovolnému jedinci zmocnit se vašeho účtu, což nejspíš nebude výslovným přáním většiny uživatelů. Tento problém je zatím potvrzen pouze pro iOS verzi.

Na vině je nedokonale zabezpečené odesílání údajů při přihlašování, kdy pokud se nacházíte například na veřejném WiFi hotspotu, kdokoli mající přístup k administraci připojení může ony údaje zachytit a následně je zneužít pro přihlášení na váš profil. Objevitel této bezpečnostní chyby již v uplynulém měsíci kontaktoval majitele služby, ti však dosud nevydali záplatu. Neznámou zůstává, zda-li je možné provést stejný útok i na Android verzi aplikace.

Zdroj

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

6 komentářů

 1. Shepii (neregistrovaný)

  No jo no, zase ten děravej iOS.. Nechápu kdo si může koupit zařízenís takhle problémovým systémem..

 2. ha (neregistrovaný)

  coože?? to se přece na nejdokonalejším systému nemůže přece stát..haha

 3. Sakra chlapi, co to nade mnou melete. Aplikace mizerně hashuje odesílané údaje a vy nadáváte na OS? Co je to za logiku?

 4. Hologos (neregistrovaný)

  Asi tak, stejně tak by se dalo nadávat na Android, že tam jsou viry a že aplikace může odesílat SMS zprávy na prémiová čísla, aniž by to uživatel věděl.

  • Shepii (neregistrovaný)

   Tak nadavat muzes, ale nebudes mit pravdu..:D Viry na Android neexistuji, pouze malware a aplikace ktera nejaky takovyhle malwere obsahuje musi mit v pravech pri instalaci napsane co muze a nemuze delat.. Takze vsechny tyhle aplikace ktere odesilaji premiove sms si uzivatel nemusi instalovat kdyz ma nejake podezreni..;) Proste kdyz clovek jen slepe neklika (ty jsi asi zvykly z iphonu nepremyslet a jen slepe klikat :D) tak se nikdy nic takovehleho stat nemuze..;)

  • Zrovna Android a BlackBerry nyni vyhoreli pri kybernetickych utocich a tyto platformy pomohly „vyluxovat“ 30tisic kont.

   [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).