Domů » Bleskovky » iOS 7 přinese podporu chytrých hodinek a dalších hi-tech gadgetů

iOS 7 přinese podporu chytrých hodinek a dalších hi-tech gadgetů

Současná verze systému iOS 6 není příliš přátelská k zařízením, jako jsou chytré hodinky. To by se však s připravovanou sedmou generací operačního systému mělo změnit. Součástí iOS 7 (i desktopového OS X Maverick) je výrazně rozšířena podpora pro Bluetooth, což zlepší fungování zařízení jako chytré hodinky, fitness náramky, zdravotní zařízení a další produkty založené na této technologii. Oficiální Bluetooth Blog potvrzuje některé změny. Bluetooth Smart má být významnou součástí Air Drop, funkce která umožní uživatelům rychle sdílet dokumenty a fotografie. S novým systémem dostane Bluetooth hardware přístup ke službě notifikační centra (ANCS), čím umožní pohodlné zobrazování notifikací na dalších chytrých zařízeních. Do teď bylo nutné hledat cesty okolo, uživatelé s iOS 7 se tak nebudou muset obávat o nastavení a funkčnost.

 

Bluetooth Smart také umožní využívat službu iOS pro uchování a obnovení dat. To znamená, že místo stisknutí synchronizačního tlačítka na vašem fitness náramku, se vaše data automaticky nahrají do aplikace. Bez toho, aniž byste museli cokoliv dělat a to i v případě, že je aplikace vypnutá. Je to potěšující zpráva i pro lékařská zařízení s podporou Bluetooth; pacienti nebudou muset nadále řešit problémy s komunikací a přístroje budou automaticky fungovat. Jestli vše půjde podle populárního sloganu Apple „just work“, uvidíme s finální verzí iOS 7 na podzim letošního roku. Apple v tomto není sám, Android také podporuje Bluetooth Smart a říká se, že Microsoft by měl technologii také využívat s tím, že více informací se dozvíme již za pár dní na konferenci Build.

David Podzimek

10 komentářů

 1. Přesněji řešeno, BT Smart (BT 4.0 LE) Android teprve bude („už“) podporovat, prozatím jej umí jen Samsung S4. U iOS je už relativně dlouho std. užívání cyklo čidel, tepová frekvence, začínají se rojit různé senzorové věcičky, nízkoodběrová komunikace mezi iVěcmi i Macem, atd. Jen to potvrzuje, jak je iOS vyspělý systém.

  Ale je fajn, že si někdo všiml, že iOS7 není jen o změně ikonek, už to bylo vyčerpávající téma:-)

  • W8 (neregistrovaný)

   to tu nepíš

   najlepší je predsa android,chrome book,chrome,google+ a všetko od teplých bratov

  • Tak v podstate aj iOs 7 to ofiko bude podporovat az v septembri:-)

  • mino: BT Smart umí iVěcy už min. 2 generace zpětně. Jen se nyní rozšiřuje API.

  • Je tu rec o LE. A co sa podpory BT standartov tak je iOs stale polovicny kvoli uzavrenosti nez konkurencia.

  • LE je Smart, jen přejmenovaný by Apple. No poloviční. Takový BT DUN, než se Android naučil….:-) GPS k tomu také připojíš (certifikovanou), k WP ne. Atd. S těmi polovičatostmi bych byl opatrný:-)

 2. Mal som dojem, ze sucasne chytre hodinky co su na trhu uz s iOs nejako komunikuju alebo len nejak polovicne?

  • Moc se o tenhle gadget nezajímám, ale není k těm hodinkám třeba nějaký proti SW v zařízení, zatímco nyní na to bude stačit systémové API? Ale také nevím.

  • No to je asi pravda, ze u iPhonu sa to musi riesit cez nejaku app.

  • Tak nejen u iPhone, např. Sony telefon, Sony hodinky, nutnost aplikace je zda také. Není třeba nijak vypichovat zrovna iPhone.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).