Domů » Bleskovky » Apple vydal první testovací verze iOS 12 a macOS Mojave pro veřejnost

Apple vydal první testovací verze iOS 12 a macOS Mojave pro veřejnost

Apple dnes ve večerních hodinách pro veřejnost zpřístupnil dlouho očekávané testovací verze systémů iOS 12 pro iPhone a desktopového macOS Mojave. Stalo se tak zhruba 3 týdny po vydání prvních beta verzí určených pro vývojáře.

Ty je sice možné do jablečných zařízení dostat i bez nutnosti vlastnit vývojářský účet (návod), v nejhorším možném případě ale riskujete zablokování telefonu (zařízení se bude hlásit jako neautorizované a pomůže až restore) a rozhodně nejde o žádného strašáka. S iOS 12 zatím Apple žádné iPhony takto neblokoval, ale loni s vývojářskými beta verzemi iOS 11 byla situace o poznání ostřejší. Mnohem lepší alternativou je tedy nainstalovat beta verzi určenou pro veřejnost.

Vyzkoušeli jsme iOS 12: jaké novinky nás nejvíce zaujaly?

Abyste se k těmto verzím jako běžní uživatelé dostali, stačí se pouze zaregistrovat do Apple Beta Software programu na této stránce. Kromě první bety iOS 12 a macOS Mojave je dostupná také testovací verze tvOS 12 pro Apple TV.

Pokud máte iPhone X, můžete si s iOS 12 vyzkoušet animované Memoji :-)
Pokud máte iPhone X, můžete si s iOS 12 vyzkoušet animované Memoji :-) novinek je ale mnohem více.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. V tejto verzii ale ešte nefungujú mapy tretích strán pre Car Play.. Iba kvôli tejto funkcii som šiel do bety a ona tam nie je, resp nefunguje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).