Apple vydal první testovací verze iOS 12 a macOS Mojave pro veřejnost

Apple dnes ve večerních hodinách pro veřejnost zpřístupnil dlouho očekávané testovací verze systémů iOS 12 pro iPhone a desktopového macOS Mojave. Stalo se tak zhruba 3 týdny po vydání prvních beta verzí určených pro vývojáře.

Ty je sice možné do jablečných zařízení dostat i bez nutnosti vlastnit vývojářský účet (návod), v nejhorším možném případě ale riskujete zablokování telefonu (zařízení se bude hlásit jako neautorizované a pomůže až restore) a rozhodně nejde o žádného strašáka. S iOS 12 zatím Apple žádné iPhony takto neblokoval, ale loni s vývojářskými beta verzemi iOS 11 byla situace o poznání ostřejší. Mnohem lepší alternativou je tedy nainstalovat beta verzi určenou pro veřejnost.

Vyzkoušeli jsme iOS 12: jaké novinky nás nejvíce zaujaly?

Abyste se k těmto verzím jako běžní uživatelé dostali, stačí se pouze zaregistrovat do Apple Beta Software programu na této stránce. Kromě první bety iOS 12 a macOS Mojave je dostupná také testovací verze tvOS 12 pro Apple TV.

Pokud máte iPhone X, můžete si s iOS 12 vyzkoušet animované Memoji :-)
Pokud máte iPhone X, můžete si s iOS 12 vyzkoušet animované Memoji :-) novinek je ale mnohem více.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Jeden komentář

  1. Erik (neregistrovaný)

    V tejto verzii ale ešte nefungujú mapy tretích strán pre Car Play.. Iba kvôli tejto funkcii som šiel do bety a ona tam nie je, resp nefunguje.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel