TOPlist

Intel údajně v Srbsku vyrobí 50 tisíc telefonů pod značkou Tesla

Značka Intel byla v minulosti velmi pozitivně vnímána; řada uživatelů si šla koupit počítač, jelikož na krabici bylo logo Intelu, stejně tak někteří jistě pamatují nekonečné debaty, jestli AMD nebo Intel a další podobné spory připomínající dnešní dohady, který mobilní operační systém je lepší. Jenže osobní počítače se dnes staly běžnou komoditou a nejsou tak zajímavé, naopak když se podíváme na chytré telefony a tablety, v nich je Intel zatím pouze okrajovým hráčem. Většina z nás za poslední roky pravděpodobně nevlastnila mnoho telefonů s čipy od Intelu.

Společnost se to samozřejmě snaží měnit a prezentuje výhody vlastního řešní, ale zatím to nestačilo. Další logický krok je tedy vyrobit vlastní smartphone. Přesně to se podle srbského serveru B92 má příští rok stát. 

 

V roce 2014 chce Intel v Srbsku vyrobit padesát tisíc telefonů pod značkou Tesla. Známí vědec Nikola Tesla byl z části Srb, což by mohlo vysvětlovat inspiraci pro jméno. O samotných zařízeních nejsou žádné informace. Podle dostupných zpráv by se mělo jednat nejspíše o jakýsi pilotní provoz nebo místní levnou značku a zařízení se nebudou prodávat za hranicemi Srbska. 

Zajímavé na tom je to, že Intel je pravděpodobně jedinou firmou, která v dohledné době může výrazně narušit dominanci Qualcommu a zasáhnout do směřování vývoje mobilních zařízení. Možná to nebude tento rok, možná ani příští, ale Intel nakonec nejspíše najde cestu pro konkurenceschopné a zajímavé čipy, které uvidíme ve vlajkových modelech některého z velkých výrobců. Například největší hráč současnosti Samsung velmi intenzivně spolupracuje právě s Intelem.

Autor článku David Podzimek
David Podzimek

Kapitoly článku