Intel na MWC chystá představit několik novinek s procesory Atom

Intel se může směle pyšnit titulem největšího výrobce čipů pro PC a notebooky, nicméně v oblasti mobilní elektroniky takových úspěchů ani zdaleka nedosahuje. Většina současných smartphonů a tabletů spoléhá na řešení od britského ARMu a proto bylo pouze otázkou času, kdy se polovodičový gigant pustí do boje o místo na základních deskách našich kapesních miláčků. Podle nedávno zveřejněné tiskové zprávy Intelu se na barcelonském MWC 2013 dočkáme představení několika nových zařízení, v jejichž útrobách budou tikat procesory Z2420 a Z2580 (Clover Trail +). První z dvojice procesorů je primárně určen pro osazení do modelů střední a nižší třídy a jeho hlavními devízami se mají stát nízká cena a rozumný výkon.

Technologicky vyspělejší varianta Z2580 nabídne dvojici výpočetních jader s taktem 2 GHz, Hyper-Threading a dvoujádrový akcelerátor grafiky. Ostatně první vlaštovku vybavenou tímto čipsetem představila společnost Lenovo při příležitosti veletrhu CES 2013, který se konal v Las Vegas. Konkrétně se jednalo o tabletofon K900 s 5,5“ IPS displejem, jenž při syntetických testech výkonu překonal i takové velikány jakými jsou Samsung Galaxy Note II a LG Optimus G. Ačkoliv Intel o konkrétních modelech zatím nic neprozradil, v kuloárech se začíná šuškat o smartphonech od Motoroly, Aceru a ZTE. A jaký je váš názor na mobilní čipsety od Intelu? Můžou být podle vás rovnoceným soupeřem ARMu nebo má californský výrobce stále co dohánět?

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku