Domů » Bleskovky » Intel na MWC chystá představit několik novinek s procesory Atom

Intel na MWC chystá představit několik novinek s procesory Atom

Intel se může směle pyšnit titulem největšího výrobce čipů pro PC a notebooky, nicméně v oblasti mobilní elektroniky takových úspěchů ani zdaleka nedosahuje. Většina současných smartphonů a tabletů spoléhá na řešení od britského ARMu a proto bylo pouze otázkou času, kdy se polovodičový gigant pustí do boje o místo na základních deskách našich kapesních miláčků. Podle nedávno zveřejněné tiskové zprávy Intelu se na barcelonském MWC 2013 dočkáme představení několika nových zařízení, v jejichž útrobách budou tikat procesory Z2420 a Z2580 (Clover Trail +). První z dvojice procesorů je primárně určen pro osazení do modelů střední a nižší třídy a jeho hlavními devízami se mají stát nízká cena a rozumný výkon.

Technologicky vyspělejší varianta Z2580 nabídne dvojici výpočetních jader s taktem 2 GHz, Hyper-Threading a dvoujádrový akcelerátor grafiky. Ostatně první vlaštovku vybavenou tímto čipsetem představila společnost Lenovo při příležitosti veletrhu CES 2013, který se konal v Las Vegas. Konkrétně se jednalo o tabletofon K900 s 5,5“ IPS displejem, jenž při syntetických testech výkonu překonal i takové velikány jakými jsou Samsung Galaxy Note II a LG Optimus G. Ačkoliv Intel o konkrétních modelech zatím nic neprozradil, v kuloárech se začíná šuškat o smartphonech od Motoroly, Aceru a ZTE. A jaký je váš názor na mobilní čipsety od Intelu? Můžou být podle vás rovnoceným soupeřem ARMu nebo má californský výrobce stále co dohánět?

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.