Domů » Články » Instalujte CAB soubory do vašeho smartphonu přímo z PC

Instalujte CAB soubory do vašeho smartphonu přímo z PC

1Některé aplikace pro Windows Mobile nemají instalační exe soubor, který vám daný program přes ActiveSync nainstalují. Aplikace je tedy zabalená v CAB souboru, který musíte vždy nejprve nakopírovat do smartphonu a odtamtud jej spustit ručně – tento proces je poměrně otravný a zdlouhavý. Některé aplikace, jako třeba skvělý Jeyo Mobile Companion umějí přes PC a ActiveSync instalovat CAB soubory, ovšem ne každý si tuto aplikaci může zakoupit a ne každému to vyhovuje.

Dnes si představíme jednoduchý návod, jak instalovat CAB soubory do vašeho smartphonu jednoduše – pomocí pravého tlačítka myši. Bohužel tento návod nefunguje pro PocketPC zařízení, ale jen pro Smartphony s operačním systémem Windows Mobile 2002,2003/SE.


1) Nejprve je potřeba stáhnout freeware utilitu Smartphone SendTo z naší Download sekce a nainstalovat ji. Během instalace si zvolte jaký smartphone (rozumějte s jakým OS) máte.

2) Nyní jděte do složky C:\Windows a zde naleznete soubor SmartPhoneSendTo.exe. Tento soubor je potřeba překopírovat do složky CAB Install, kterou ručně vytvořte na disku C:\ (tedy C:\CAB Install).

3) Součástí ZIP souboru obsahujícího utilitu SmartPhoneSendTo.exe je i soubor InstallCAB.reg, který přidá pomocí úpravy v registrech do kontextového menu pro pravé tlačítko myši položku „Instalovat CAB“. Spusťte tedy ve vašem PC i tento soubor a potvrďte přidání do registrů. V případě, že budete chtít položku z kontextového menu odebrat, spustťe regedit (Start/Spustit – regedit) a jděte na větev HKEY_CLASSES_ROOT\*\Shell kde uvidíte položku Instalovat CAB a tu stačí vymazat.

2

4) Nyní můžete vyzkoušet instalaci/kopírování CAB souborů do vašeho smartphonu. Na požadovaného CAB soubor, který chcete nainstalovat, klikněte pravým tlačítkem myši a z kontextového menu vyberte „Instalovat CAB“. Samozřejmě je potřeba, aby při instalaci bylo aktivní spojení přes ActiveSync. Po zvolení příkazu z kontextového menu se vám objeví okno, ve kterém budete dotázáni, zda si skutečně přejete vybraný CAB soubor nainstalovat. Pokud jej chcete pouze překopírovat, odškrtněte Install after copying a pokračujte tlačítkem Ok. Následně dojde ke spuštění instalace ve vašem smartphonu.

3

Zdroj: gpcarreon.com

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments