Instalace aplikací na paměťovou kartu

Každý, kdo má v telefonu paměťovou kartu dá jistě při instalaci nového software přednost nahrát aplikaci přímo na kartu, co ale dělat, když vám to instalace nedovolí a vy budete muset aplikaci chtě nechtě nahrát do telefonu? Existuje velmi jednoduchý postup jak jakoukoliv aplikaci dostat na paměťovou kartu.

Pokud se vám při instalaci objevuje tato hláška, nezoufejte. Instalaci lze jednoduše obejít. Nejprve sice musíte danou aplikaci nainstalovat přímo do telefonu. Až instalace proběhne, tak jděte do složky \\Storage\\Program Files\\, zde se vytvořila složka dané aplikace. Tuto složku jednoduše v nějakém FileManageru přesuňte na paměťovou kartu (Mounted Volume) např. do složky Program Files (\\Mounted Volume\\Program Files\\). Poté v telefonu odinstalujte tuto aplikaci. Nyní už jen stačí vytvořit zástupce z Mounted Volume ve Start menu a aplikace se vám bude spouštět z paměťové karty.

Chybová hláška při instalaci

Tento trik funguje u 99% aplikací, ale samozřejmě se vyskytují i aplikace (např. různé pluginy), které prostě musíte do telefonu nainstalovat a překopírování na kartu by mohlo znamenat jejich nefunkčnost.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku