Domů » Bleskovky » Instagram zavádí největší změnu v historii. Uživatele příliš nepotěší

Instagram zavádí největší změnu v historii. Uživatele příliš nepotěší

S myšlenkou skrytí počtu srdíček u příspěvků si Instagram hrál již letos v létě. V té době se však jednalo o pilotní provoz, který běžel pouze v několika zemích a na malém vzorku uživatelů. Jak se zdá, autoři aplikace spadající pod Facebook jsou s výsledky testu spokojeni. Nyní se tato novinka rozšiřuje na celý svět, prozatím však stále na malém vzorku uživatelů.

 

Instagram likes
Z Instagramu mizí lajky. Sociální síť tuhle změnu aplikuje globálně na vybranou skupinu uživatelů.

Problém, který chce Instagram řešit, je především dopad na kvalitu obsahu, který je na síti publikován. Uživatelé a především samotní influenceři přiznávají, že často bedlivě sledují, jakému zájmu se příspěvky těší a na základě toho vytváří další obsah. Často se tedy rozhodnou vyjádřit společensky populární názor, namísto toho, aby vyjádřili, co si opravdu myslí.

Lajkuji, lajkuješ, lajkujeme…

Počet srdíček však působí i na druhou stranu – mnoho uživatelů příspěvek „lajkuje“ jen proto, že jej takto ocenilo mnoho jiných uživatelů, aniž by s příspěvkem nutně souhlasili. Autor příspěvku však počet srdíček nadále uvidí, sledující pak uvidí přátele, kterým se příspěvek také líbí, zbytek bude skryt pod formulkou „a dalším.“ Pokud vás i přes to bude zajímat, kolika lidem se příspěvek líbí, budete si je muset spočítat sami po rozkliknutí příspěvku.

instagram

Prozatím není jasné, jakým způsobem budou řešeny například spolupráce firem a influencerů, kdy nebude jasné, do jaké míry jsou příspěvky oblíbené a jaký mají dosah. Podle prvních analýz klesá počet srdíček o 3 – 15 %. Spekuluje se o možnosti exportu těchto dat z profilů influencerů, nicméně se ihned objevily obavy o falzifikování dat.

O globálním nasazení stále není rozhodnuto

Podle vyjádření zástupců společnosti je však duševní zdraví uživatelů přednější, než obchodní záležitosti. O podobném kroku přemýšlí i Facebook, který začal skrývání počtu „Líbí se mi“ testovat v září letošního roku. Zatím ale není jasné, zda se tahle funkce globálně dostane do ostrého provozu – Instagram ji aktivně testuje na stále větším vzorku uživatelů, nicméně je možné, že se její implementace do standardního provozu této sociální sítě vůbec nedostane.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Jak popíšou ty nóbl důvody a pak udělají změnu, která vlastně nic neměni :D

shepii
Uživatel
shepii

„Prozatím není jasné, jakým způsobem budou řešeny například spolupráce firem a influencerů, kdy nebude jasné, do jaké míry jsou příspěvky oblíbené a jaký mají dosah.“ Jednoduše, spolupráce přestanou fungovat a instagram zase bude sloužit jen jako sociální síť a ne jako zdroj výdělku lidem, kteří neumí nic jiného, než se bezpracně obohacovat na hlouposti ostatních uživatelů.

Spartan
Anonym
Spartan

Mne jz to zrusili pred tydnem. Akorat k memu prekvapeni vsichni ostatni vidi pocet lajku, jen ja ne.. tim se to trochu minulo ucinkem..