Domů » Bleskovky » Instagram pro iOS dostává tmavý mód a přichází o jednu kontroverzní funkci

Instagram pro iOS dostává tmavý mód a přichází o jednu kontroverzní funkci

Facebook vydal aktualizaci své aplikace Instagram, která přináší na platformě iOS očekávanou podporu tmavého módu. Tuto funkci si ale budete moci užít pouze v nejnovějším iOS 13, neboť Instagram si nastavení přebírá přímo ze systému; v aplikaci samotné byste přepínač hledali marně.

instagram dark

Konec stalkování na Instagramu

Instagram také připravuje další změny, které zřejmě některé uživatele nepotěší. Ještě tento týden má být pozměněna funkce Aktivita – zmizí dosavadní záložky Sleduji a Vy a zůstane pouze seznam vašich aktivit.

instagram

Instagram se tak zbaví své vousaté „stalkovací“ funkce, kdy měl každý uživatel přístup ke všem aktivitám ostatních; stačilo je pouze sledovat. Podle vyjádření zástupce Instagramu ne všichni uživatelé věděli, že je jejich aktivita veřejně dostupná, a mnozí byli tímto zjištěním překvapeni. Karta Sleduji tak byla zdrojem konfliktů v přátelstvích, a právě z tohoto důvodu ji Instagram odstraňuje. Už se tak nedozvíte, co se líbí vaší expřítelkyni, co komentuje či koho zrovna sleduje.

Instagram vs. realita: celebrity rády lžou a podvádějí, nedokonalost sem nepatří


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Dark theme je od dnes uz aj na Androide, teda aspo u mna na S10+. Neviem ako ine znacky.

xzeit
Uživatel
xzeit

No jasně. Huawei taky.

uni
Uživatel
uni

Dark téma umí Android od verze 10, to v zařízení nemáš.

xzeit
Uživatel
xzeit

Dark theme mám na Androidu 9 na Huawei.

uni
Uživatel
uni

To těžko, Google to udělal až nyní. Ty máš tmavý režim v nadstavbě Huawei nebo v aplikacích třetích stran.

xzeit
Uživatel
xzeit

To je jedno, mám. Android 9 a prepinatko mezi režimy 😎

uni
Uživatel
uni

Není to jedno, jsou to odlišné věci 😊 Pokud koupíš jiné zařízení s A9, např. Nokii, nebude tam tmavý režim, pokud tam není A10. Z tvého popisu by se zdálo, že ano. Ne, byla by to lež, a ty tu přeci nechceme😉

Menty
Uživatel
Menty

uni: Důležité je to, že kdo chce dark theme out of box mít, měl tu možnost už dávno, a má jí neustále. Stačí umět si vybrat přístroj dle svých preferencí. A je to jedno (opět, koncového uživatele absolutně nezajímá, kdo dark theme vytvořil), v tom je právě síla Androidu, že výrobci nemusí čekat, až Google něco implementuje.

uni
Uživatel
uni

Menty: Jenže parametr „tmavý režim v naší nadstavbě“ nikde nefiguruje, ergo němůže fungovat jako filtr při výběru. Parametr „Android 10“ je jako parametr, může figurivat jako parametr při výběru.

Tedy pokud by výrobci dodržovali AOSP std. Což se neděje. Min. u Google certifikovaných přístrojů tomu ale bude nyní více.

Menty
Uživatel
Menty

uni: Upřímně nevím, komu to tu vysvětluješ, když paradoxně jediný, kdo si není schopen vybrat zařízení, které by mu vyhovovalo, jsi ty. Zdejší a i obyčejní uživatelé – pokud něco jako dark theme registrují, umí si o tom na netu během dvou minut pohledat a podle toho si i vybrat. Já vím, že když budu chtít dark theme, koupím Samsung, OnePlus apod, tohle jsou věci, které se dají na netu dohledat. Pokud ten uživatel něco jako dark theme ani neregistruje, při výběru zařízení je mu to stejně jedno. Tečka.

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

WTF? Zase trepes o niecom o com nic nevies? Mam cierny Instagram? Mam! Je tam prepinatko v Insta na bielu temu alebo ciernu? Nie je! Tak drz usta a tahaj odkial si prisiel. Je toto mozne?! Ku kazdemu h*vnu sa ma nutkanie sa vyjadrit.

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Ach..teraz uz chapem. Unikat ma problem s citanim a jeho chapanim, suvislosti textu a obsahu mu hovoria snad velek nic.

Precitaj si clanok ku ktoremu pisem. A kazdy priemerne inteligentny jedinec pochopi ze pisem k Instagramu na Androide bez toho aby som to tam napisal. Ty emental jeden…

xzeit
Uživatel
xzeit

Přesně. Napsal jsi, že je už dnes na Androidu, což je pravda. Já ho mám taky na Android zařízení, takže fakt nevím, co to ten cuni zase zkouší.

uni
Uživatel
uni

Menty: Vysvětluji to TomasSX1, který mylně informuje, že Android má tmavé téma již nyní (resp. verze systému, která je v 99,99% procentu začízení) a primárně pak stejným čtenářům jakým on sděluje tuto mylnou informaci.

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

uni: ty si cely pomyleni…

xzeit
Uživatel
xzeit

Žádná mylná informace. Nepsal ani verzi, jen že se tmavé schéma na některých amdroidech už vyskytují. A to nepočítame roky zpátky, kdy už sis mohl i na symbianu zvolit tmave schéma.

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Dokonca aj zariadenie som tam napisal a poznamelan, ze neviem ako u inych znackach. On je uz vazne zreli na liecenie…

Jakub
Anonym
Jakub

pro Uniho: Mám Nokii (7+) s čistým Androidem 9 a přepínátko na tmavý režim přímo v hlavním nastavení tu je. Jen není v rámci celého systému, změní pouze action bar a pár normálně bílých nabídek, ovládání hlasitosti, atp. Pro informaci, Instagram mám hned po aktualizaci aplikace černý…

Jakub
Anonym
Jakub

Oprava – Mám Nokii od výrobce HMD Global.:)
A ještě něco k zamyšlení. Android 9 již v základu obsahuje podporu pro tmavý režim a výřezy, takže pokud ho nadstavba umí, není to pouze nadstavba ale systémové nastavení, a to si přebírá i Instagram a dnes již i některé Google aplikace (jako Zprávy nebo Kontakty).

Rezek
Anonym
Rezek

Presne tak, i nejen na Note 9 se i ostatni aplikace hodi do tmaveho rezimu, Google Play, proste vsechno. Takze to umi system Android 9 jako takovy a ne, ze je to zasluha One UI.

/\
Anonym
/\

Na S10 mám Dark Mode nastaven od soumraku do úsvitu a Instagram se také mění. Vypadá to zajímavě.
uni: Nokia telefony nevyrábí.

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

ta poznamka na konci 😂😂

uni
Uživatel
uni

Máš pravdu, nevyrábí, nicméně jsou na trhu, společnost HMD Global Oy má pronajatou značku (a může ji i pronajímat dalším).
Nabídka Nokia telefonů: [odkaz]

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

toto si odlozim na neskor ked nabuduce budes pindat nieco o Nokii a telefonoch Nokia 👍

/\
Anonym
/\

uni: Tak se vyjadřuj jasně a zřetelně. A než něco publikuješ, tak si ověř fakta, ať nejsi za bl.ba :-)

uni
Uživatel
uni

/\ (neregistrovaný): Promiň, můžeš prosím upřesnit? Děkuji.

/\
Anonym
/\

uni: Zmiňuješ tady Nokii, jejímž názvem můžeš uvádět v omyl čtenáře, kteří by chtěli zakoupením přístroje podpořit Nokii.

uni
Uživatel
uni

/\ (neregistrovaný): Nerozumím, jako že větou „nebo můžeš koupit Nokii“ chápeš, že koupit firmu Nokii, ne telefony značky Nokia? Jako kdybych napsal, můžeš koupit iPhone, tak vlastně jako kupuješ společnost Apple? :)

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Sa cudujes ze nechapes? Ved ty nie si schopny pobrat to ze Dark Theme dostal Instagram pre Android nie Android samotny pod clankom o Instagrame. Facepalm 🤦‍♂️

uni
Uživatel
uni

Zde je soupis novinek Androidu Q, mezi nimi i tmavé téma: [odkaz]

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

uvedomujes si ze si silno offtopic a zas si odviedol diskusiu a tym cely clanok niekde uplne inde? Zasieras tu len diskusiu vecou, ktorou nedokazes pochopit, ano, jedine ty…

Menty
Uživatel
Menty

No jasně, článek o Instagramu na iOS, uni postuje koment o soupisu novinek Androidu Q. To je konec toto.

uni
Uživatel
uni

Menty: „TomasSX1 | 8. 10. 2019 v 22:44“ je tedy co? Tvé selektivní vnímání?

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

upozornenie redakcie/uzivatelov instagramu ze update je aj na Android o ktorom sa clanok nezmienuje?!

Menty
Uživatel
Menty

uni: Jediné, co selektivně vnímám je to, že za chvíli dostaneš ban. Opravdu není dne, kdy bys byl schopen držet téma.