Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Instagram pro iOS dostává tmavý mód a přichází o jednu kontroverzní funkci

Instagram pro iOS dostává tmavý mód a přichází o jednu kontroverzní funkci

Facebook vydal aktualizaci své aplikace Instagram, která přináší na platformě iOS očekávanou podporu tmavého módu. Tuto funkci si ale budete moci užít pouze v nejnovějším iOS 13, neboť Instagram si nastavení přebírá přímo ze systému; v aplikaci samotné byste přepínač hledali marně.

instagram dark

Konec stalkování na Instagramu

Instagram také připravuje další změny, které zřejmě některé uživatele nepotěší. Ještě tento týden má být pozměněna funkce Aktivita – zmizí dosavadní záložky Sleduji a Vy a zůstane pouze seznam vašich aktivit.

instagram

Instagram se tak zbaví své vousaté „stalkovací“ funkce, kdy měl každý uživatel přístup ke všem aktivitám ostatních; stačilo je pouze sledovat. Podle vyjádření zástupce Instagramu ne všichni uživatelé věděli, že je jejich aktivita veřejně dostupná, a mnozí byli tímto zjištěním překvapeni. Karta Sleduji tak byla zdrojem konfliktů v přátelstvích, a právě z tohoto důvodu ji Instagram odstraňuje. Už se tak nedozvíte, co se líbí vaší expřítelkyni, co komentuje či koho zrovna sleduje.

Instagram vs. realita: celebrity rády lžou a podvádějí, nedokonalost sem nepatří

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments