Domů » Bleskovky » Instagram pokračuje v boji proti šikaně. Pomůže mu s tím nová funkce

Instagram pokračuje v boji proti šikaně. Pomůže mu s tím nová funkce

Šikana je ve světě jedniček a nul velice rozšířená, zvláště pak na sociálních sítích, a Instagram se zapojil do boje proti ní. V minulém roce začal Instagram používat zdokonalený filtr komentářů, který fungoval na bázi strojového učení použitého k detekci urážlivých slov a frází v delších větách. Nyní společnost oznámila, že své snažení zaměří na umělou inteligenci a na přezkoumání fotografií. Funkce bude také přezkoumávat komentáře u živých videí.

Funkce se rozběhne v následujících týdnech v rámci Národního měsíce prevence šikany a Týdnu proti šikaně v Anglii. Za to, že se Instagram zaměřuje na prevenci proti šikaně, může nový šéf společnosti Adam Mosseri, který nahradil dvojici odejivších spoluzakladatelů Kevina Systroma a Mika Kriegara. Ti od Instagramu odstoupili z důvodu nespokojenosti s Facebookem a jeho jednáním.

Instagram bude pomocí AI analyzovat jak fotografie, tak živá videa.

Instagram bude s filtrováním urážlivého obsahu oblíbenější

Instagram má nad Facebookem navrch. Ten se totiž potýkal s řadou skandálů, a popularita Instagramu zesílila. Nasazením AI, aby filtrovala urážlivý, nevhodný a násilný obsah, se Instagram bude těšit ještě větší oblibě.

Mohlo by se hodit:

AI nebude analyzovat pouze popisky fotografií, ale i je samotné. Bude například zkoumat rozdvojené fotografie a zjišťovat, zda není některá osoba negativně porovnávána s druhou. Zatím není jasné, jaké  další faktory bude Instagram přezkoumávat.

Radek Chlup

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).