Domů » Bleskovky » Instagram chystá měsíční předplatné. Nabídne za něj exkluzivní příběhy

Instagram chystá měsíční předplatné. Nabídne za něj exkluzivní příběhy

Vytvářet obsah na sociálních sítích není žádný med. Pokud má mít tvorba nějakou úroveň, není to v drtivé většině případů zadarmo. Návratnost je přitom mnohdy obtížná, obzvláště když většina platforem přímé výdělky neumožňuje či jsou velmi nízké. Instagram proto experimentuje s novou funkcí na bázi předplatného, kterou okoukal od konkurence.

instagram like pexels
Instagram se chystá nasadit funkci, která bude skryta pod předplatným

Chystanou novinkou jsou Exclusive Stories, tedy exkluzivní příběhy, které si budou moci zobrazit pouze ti, již si daného tvůrce obsahu předplácí. Nový typ příběhů se podobá sdílení pro blízké přátele jen s tím rozdílem, že místo zeleného označení dostanou exkluzivní příběhy fialovou barvu.

instagram exclusive stories 9to5mac
Exkluzivní příběhy pravděpodobně dostanou fialovou barvu

Podobnou věc nedávno spustil Twitter pod názvem Super Follows, díky které sledující dostanou přístup k dalšímu obsahu za 5 dolarů měsíčně (cca 120 korun).

Na novou funkci upozornil leaker Alessandro Paluzzi na svém Twitteru a sociální síť Instagram práci na exkluzivních příbězích nepřímo potvrdila serveru TechChrunch. Prozatím není jasné, kdy se exkluzivních příběhů na Instagramu dočkáme, jaká bude jejich finální podoba, ani kolik si tvůrci za přístup k dalšímu obsahu budou moci účtovat.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Nyderrach92

    Chce se mi zvracet. Tenhle odpad už ani zadarmo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).